Meteorologové varují: Může přijít ledovka!

Také Luhačovic a okolí se týká upozornění, které vydal Český hydrometeorologický ústav. V úterý a ve středu hrozí podle meteorologů zejména na východě republiky ledovka. Výstraha platí pro řadu regionů včetně Zlínského kraje, kde leží i Luhačovice.

„Na severovýchodě Čech, Moravy a ve Slezsku očekáváme výskyt smíšených nebo dešťových srážek, které budou na podchlazeném povrchu namrzat. Zejména ve večerních hodinách se bude místy tvořit slabá ledovka. Srážky budou během noci slábnout, ale ledovka bude přetrvávat až do ranních hodin,“ upozorňuje ČHMÚ.

Meteorologové přidávají také doporučení ke zmírnění následků očekávaného jevu, který může přinést větší nebezpečí úrazů kvůli uklouznutí, problémy v dopravě a zvýšenou nehodovost. Co tedy dělat, pokud se ledovky vytvoří? „Při pohybu venku je třeba chodit velmi opatrně, starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení ven. Řidičům se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně. Počítat s prodloužením doby jízdy,“ upozorňuje ČHMÚ na svém oficiálním webu. 

Více informací a aktuální výstrahy týkající se počasí lze nalézt na http://portal.chmi.cz/ .

Akce v Luhačovicích

Den sesterství
Wellness & Beauty Days
Vařte jako šéfkuchař! Rezervace menu do 6. 5.
Lobby bar LUHAČOVICE – víkendové okénko OTEVŘENO
Další akce v Luhačovicích…
Hlavní partneři
Vincentka