Luhačovickým kuželkářům se v letošním posledním interligovém utkání dařilo

V posledním letošním kole se na naší kuželně představilo družstvo Sokola Brno Husovice, se kterým máme doma stoprocentní bilanci.

 S touto bilancí se ale soupeř nechtěl smířit a tentokrát evidentně přijel pro změnu ve statistikách. Čekal se urputný souboj v každé dvojici.

Do začátku zápasu jsme postavili Mrlíka s Markusem, soupeř Žižlavského s Vymazalem. Mrlík se na první dráze rozešel s Žižlavským smírně, další těsně prohrál, jenže pak přišel na své silné dráhy a tam už soupeř nestačil. Na obou zvítězil a získal důležitý bod, celkem porazil 584 kuželek, Žižlavský 573. To Markus rozjel velkou partii, na první dráze porazil 187, na druhé 171, po šedesáti hodech 358, soupeř 299. Jenže další dvě dráhy náš hráč nedokázal odehrát ve stejném nasazení a toho soupeř využil, zvítězil a postupně i snížil rozdíl v kuželkách. Po posledním hodu měl Markus 641 a Vymazal 623 kuželek. Po prvních dvojicích stav 2:0 a 28 kuželek pro naše družstvo. Do prostřední dvojice jsme postavili Juříka s Lekešem, soupeř postavil zkušeného Škoulu s ambiciózním Hendrychem a tento tah jim vyšel. Juřík, byť se snažil, bojoval a dokázal na jedné dráze zvítězit, na ostříleného Škoulu tentokrát nestačil, ten si zajistil bod vítězstvím na třech drahách i celkovým výkonem 589 poražených kuželek, Juřík porazil 535 kuželek. Lekeš nestačil na přesnou hru Hendrycha a prohrál na všech drahách, když porazil 535 kuželek, kdežto soupeř 595 kuželek. Stav 2:2, a v poražených kuželkách + 86 kuželek pro soupeře. Pro naše „finišmany“ Goreckého s Vaňkem opět nelehká pozice, o jejich vítězství jsme nepochybovali, ale pro celkové vítězství bylo třeba smazat i rozdíl v kuželkách, v tom jim měli zabránit Šimek s Rybou. Gorecký odehrál vyrovnané utkání, první dvě dráhy porazil 314, druhé dvě dráhy 317, sice jednu dráhu těsně prohrál, ale na ostatních jasně dominoval, dosáhl druhého nejvyššího výkonu v utkání, když porazil 631 kuželek proti 577 kuželkám Šimka. Stejně jasně probíhal souboj i v souběžném duelu, kde Vaněk přehrál Rybu na všech drahách, i díky jeho finiši ve druhé polovině souboje, kdy porazil 330 kuželek, se podařilo smazat náskok soupeře a získat důležité body. Po posledních hodech byl stav v poražených kuželkách 3553 : 3542. Konečný stav utkání 6:2.

Po podzimní části soutěže je tým Luhačovic na 6. místě interligové tabulky.

2.KLŽ

TJ SOKOL Luhačovice – TJ Jiskra Otrokovice 6:2 (3166:3065)

Družstvo žen zakončilo podzimní část vítězstvím nad soupeřkami z Otrokovic, když dosáhly vyrovnaných výkonů, nejlepší hráčkou v utkání byla Šárka Nováková, která porazila 555 kuželek, zdárně jí sekundovala Hana Krajíčková s výkonem 553 poražených kuželek.

JmDivize

TJ Jiskra Otrokovice – TJ SOKOL Luhačovice 6:2 (/3262:3215)

Naše béčko nedokázalo bodovat v Otrokovicích, nejvyššího výkonu v našem družstvu dosáhl Hvozdenský, který porazil 553 kuželek.

Akce v Luhačovicích

Den sesterství
Wellness & Beauty Days
Vařte jako šéfkuchař! Rezervace menu do 6. 5.
Lobby bar LUHAČOVICE – víkendové okénko OTEVŘENO
Další akce v Luhačovicích…
Hlavní partneři
Vincentka