Na luhačovický Vánoční jarmark zavítal i obrovský anděl

Stovky lidí přišly 7. prosince na luhačovický Vánoční jarmark s rozsvěcením stromu. Na akci s kulturním programem dorazil po 16 hodině také více než desetimetrový anděl.

Překrásnou nasvícenou obří loutku přivezli a rozpohybovali členové českobudějovického divadla Kvelb. Anděl na jarmark „přišel“ od domu kultury Elektra, kde několikametrovou konstrukci divadelníci předtím pár hodin skládali. Anděl, který pohyboval i rukama a křídly a jehož příchod doprovázela andělská hudba, doputoval nejprve na náměstíčko před poštou v ulici Dr. Veselého, potom obkroužil kruhový objezd a vydal se nakonec i do pro něj poměrně úzké uličky mezi stánky na jarmarku před radnicí. Úžasnou podívanou sledovaly nadšeně davy lidí. Celodenní jarmark nabídl samozřejmě i řadu stánků s řemeslnými výrobky, vánočními dekoracemi a dobrým jídlem a pitím. Na jarmarku bylo ale kromě návštěvy unikátního anděla k vidění třeba i předvádění kovářského řemesla studentů místní SOŠ a také další zajímavý kulturní program.

Návštěvníkům v průběhu zazpíval pěvecký soubor Senior, který dorazil ze slovenských Mojmírovců. Nutno dodat, že vitalitu a radost ze života, kterou svým zpěvem při harmonice sbor rozdával,  by jeho sice věkem starším členům možná mohla ale závidět řada lidí daleko mladších. Nejen že senioři a seniorky za doprovodu svého harmonikáře krásně zazpívali, ale ze Slovenska s sebou přivezli také mladší interpretky. Ty se představily hrou na příčnou flétnu nebo zpěvem Cohenova Haleluja. Se setměním zazpíval také luhačovický sbor Janáček a již tradičně zahráli i trubači ZUŠ Luhačovice. Občany pozdravili jako vždy představitelé města. Starosta Marian Ležák a místostarosta Jiří Šůstek a popřáli všem hezké blížící se vánoční svátky a ještě předtím také oba na jarmarku nabízeli v jednom ze stánků oblíbený starostenský čaj. Výtěžek z jeho prodeje šel jako obvykle na dobročiinost pro Korunku Luhačovice.

Dění na náměstí před radnicí tradičně uzavřelo po projevech starosty a místostarosty rozsvícení vánočního stromu a slavnostní ohňostroj. S jarmarkem byly spojeny ale ještě dvě další akce. Lidé mohli jednak zavítat v 16 hodin do galerie kulturního domu Elektra na vernisáž výstavy k 35 letům fungování Mateřské školy Luhačovice. Po skončení jarmarku pak na program navázal Benefiční koncert pro Charitu Luhačovice v nedalekém kostele Svaté Rodiny. Tam vystoupily luhačovický folklorní soubor Malé Zálesí a Schola Brumov-Bylnice.

FOTOGALERIE (snímky Jan Dostál)

Akce v Luhačovicích

Den sesterství
Wellness & Beauty Days
Vařte jako šéfkuchař! Rezervace menu do 6. 5.
Lobby bar LUHAČOVICE – víkendové okénko OTEVŘENO
Další akce v Luhačovicích…
Hlavní partneři
Vincentka