Syndikát novinářů Zlínského kraje naděloval

Hodnotný předmikulášský dárek nadělil v pátek 30. listopadu 2018 Syndikát novinářů Zlínského kraje nestátnímu sociálnímu zařízení Penzion Spokojené stáří, které se nachází nedaleko Luhačovické přehrady. 

Do inventáře pomůcek pro téměř sedmdesátku tamních seniorů přibyl nový sprchovací vozík pro imobilní klienty. Částečně uhradit pořizovací cenu 60 tisíc Kč pomohli právě zlínští novináři finančním darem 10 tisíc korun.
„ Těžko se v našem rozpočtu hledají podobné částky. Od státu podporu čekat nemůžeme a proto jsme za tento dar velmi vděčni. Vozík ulehčí náročnou práci ošetřovatelkám a seniorům lepší komfort při osobní hygieně“, říká ředitel penzionu Ing. Antonín Košík. Už šest roků slouží toto zařízení ubytovaným seniorům. Tým pracovníků klade zvláštní důraz na kvalitní péči formou osobní asistence a a tématicky zaměřené aktivity. Může to být třeba aktivizace výtvarné činnosti jednak v ústavu, ale babičky a dědečkové také navštěvují výstavy, muzea či koncerty v blízkém okolí. Za nimi však často zajíždějí také pěvecké a folklorní soubory, aby obyvatele penzionu potěšily a zpestřily tak jejich každodenní režim.
Nejinak tomu bylo i v uvedený pátek. Po předání symbolického šeku předsedkyní Syndikátu novinářů Zlínského kraje Janou Bubeníkovou do rukou ředitele vystoupil folklorní soubor Rezeda s bývalými členkami Hradišťanu. O hudební doprovod se postaral vedoucí tohoto tělesa – zpěvák a ředitel Domova seniorů v Buchlovicích v jedné osobě – Antonín Gajdoš. Podupávání nohou a radostná jiskra v očích byla viditelná u většiny posluchačů v sále. Příjemné odpoledne prožilo jednak vedení Penzionu Spokojeného stáří v Pozlovicích, ale hlavně všichni zúčastnění obyvatelé. 

Akce v Luhačovicích

Den sesterství
Wellness & Beauty Days
Vařte jako šéfkuchař! Rezervace menu do 6. 5.
Lobby bar LUHAČOVICE – víkendové okénko OTEVŘENO
Další akce v Luhačovicích…
Hlavní partneři
Vincentka