Nová socha svaté Rodiny byla posvěcena arcibiskupem

Olomoucký arcibiskup Jan Graubner posvětil v neděli 30. prosince sousoší svaté Rodiny před luhačovickým kostelem. Ve svém kázání předtím arcibiskup při slavnostní mši zdůraznil význam rodiny v dnešní době, která ale přináší i krizi rodin. Jak podotkl, socha má připomínat všem, že toto základní uskupení lidí je ale i dnes moderní. 

Rodina je podle Graubnerových slov nejlepší službou národu a dává mu budoucnost.  „Abychom měli budoucnost, musíme být soustředění na jiné, na rodinu a ne na sebe. Uzdravení společnosti přichází ze strany lásky, která slouží druhým, umí se uskromnit a přináší naději,“ poznamenal Graubner.

Nové sousoší je dílem akademického malíře a sochaře Marka Trizuljaka a jeho vytvoření stálo více než 1,8 mil. korun. Bylo odlito z bronzu v umělecké slévárně Ateliér uměleckého lití kovu Waller–Matějíček z Veverských Knínic. Záměrem autora bylo ukázat rodinu, jako dynamické společenství osob, které život přijímají, předávají a vychovávají svoje děti nejenom pro sebe, stejně jak nás učí svatí Marie a Josef.  I Ježíš se narodil v rodině, kde dospěl a naplnil svůj úkol, své poslání. Nové krásné sousoší u luhačovického kostela můžeme tedy určitě vnímat nejenom jako krásné umělecké dílo, ale mělo by nás obohatit a inspirovat k co nejlepšímu naplnění našeho poslání.

Jak vůbec vznikla myšlenka vytvoření sousoší u kostela, přiblížil luhačovický farář P. Hubert Wojcik. „U příležitosti 20. výročí posvěcení kostela svaté Rodiny v roce 2017, jsme chtěli dotvořit okolí kostela. Stejně jako rodina, která neomezuje svůj život jenom na svůj dům, nebo byt, tak i svatá Rodina je velkou inspirací dnešní doby, kdy nastává velký útok na tradiční hodnoty a podobu rodiny. Na podobu rodiny jako přirozené a svátostně posvěcené společenství ženy matky, muže otce a dítěte. Chceme, aby svatá Rodina byla inspirací, nebo alespoň důvodem k zamyšlení pro ty, kteří chtějí popřít tyto pravdy a nesdílejí tyto hodnoty. Jsem velmi potěšen, že tuto myšlenku podpořili dárci, brigádníci a mnozí další. Všem bych jim tímto chtěl poděkovat,“ poznamenal Wojcik. 

FOTOGALERIE

Akce v Luhačovicích

Den sesterství
Wellness & Beauty Days
Vařte jako šéfkuchař! Rezervace menu do 6. 5.
Lobby bar LUHAČOVICE – víkendové okénko OTEVŘENO
Další akce v Luhačovicích…
Hlavní partneři
Vincentka