AKTUALIZACE: Nehoda kamionu blokovala hlavní tah z Luhačovic na Uherský Brod

Páteční sněžení přineslo komplikace v dopravě, když se na hlavní silnici mezi Uherským Brodem a Luhačovicemi stala dopravní nehoda mezi nákladním vozidlem a osobním autem. Policisté kvůli nehodě, která se stala před devátou hodinou ráno, museli silnici uzavřít a odklonit dopravu. Informovala o tom policejní mluvčí Lenka Javorková. 

Policie pak avizovala, že z Luhačovic na Brod (ani v opačném směru) tudy nebude pak  možné projet několik hodin.  „Při nehodě utrpěl řidič osobního vozidla lehké zranění, dechové zkoušky u obou řidičů byly negativní,“ doplnila mluvčí k okolnostem události.

Další informace poskytli také krajští hasiči, kteří na místě rovněž zasahovali.

„V 8:45 hodin měli vyhlášený poplach profesionální hasiči ze stanice Uherský Brod a byli s jedním cisternovým vozidlem vysláni k obci Újezdec (část Uherského Brodu ve směru k Luhačovicím). Zde se stala dopravní nehoda kamionu a osobního vozidla. Po nehodě zůstal návěs kamionu přes celou šíři vozovky,“ sdělila mluvčí krajských hasičů  Lucie Javoříková. Čekalo se tedy na odstranění vybouraného náklaďáku. „Na místo jede speciální odtahová služba, která kamion odtáhne. Poté bude komunikace opět průjezdná,“ nastínila dopoledne mluvčí hasičů.

Ve 12:40 informovali hasiči o tom, že nehoda už byla odstraněna. 

„Krátce po poledni byl kamion vyproštěn. Hasiči poté provedli úklid vozovky a vrátili se zpět na svou stanici,“ přiblížila Javoříková. 

FOTO Z MÍSTA HAVÁRIE (snímky: HZS ZK)

  

Akce v Luhačovicích

Den sesterství
Wellness & Beauty Days
Vařte jako šéfkuchař! Rezervace menu do 6. 5.
Lobby bar LUHAČOVICE – víkendové okénko OTEVŘENO
Další akce v Luhačovicích…
Hlavní partneři
Vincentka