Zalyžovat si lze i přímo v Luhačovicích, vlek je hned u centra města

Milovníci sjezdového lyžování si mohou zasportovat také přímo v Luhačovicích. Místní lyžařský oddíl totiž o uplynulém víkendu mohl spustit díky dobrým sněhovým podmínkám vlek. Luhačovický svah sice patří mezi menší sjezdovky, výhodou ale je, že je jen kousíček od samotného centra lázeňského města. 

„Začalo se lyžovat v sobotu 5. ledna a s provozem vleku počítáme i po víkendu. Ve všední dny se lyžuje od 16 do 19 hodin, kdy dětské jízdné na vlek činí 50 Kč a dospělí za vlek platí 100 Kč,“ poznamenal Pavel Křenek z místního lyžařského oddílu. Pro lyžování na luhačovickém svahu je podstatné počasí, protože nedisponuje umělým zasněžováním. Předpověď je ovšem docela příznívá a tak je velká šance, že by sníh díky mrazivému počasí měl vydržet nejen přes nejbližší všední dny, ale dobré podmínky by mohly být i o dalším víkendu a snad i v dnech po něm následujících.  A jak to vypadá s provozem svahu a  jízdným za vlek v sobotu a v neděli?  „Během víkendu se jezdí nejprve dopoledne od 9 do 12:30, to je jízdné jako jindy ve všední dny. Odpolední lyžování je pak od 13 do 19 hodin a za vlek hradí děti 100 Kč a dospělí 150 Kč,“ doplnil Křenek. Upozornil také, že u svahu s vlekem je k dispozici i zázemí na lyžařské na chatě. Lidé si zde mohou také koupit třeba čaj nebo další občerstvení,“ uzavřel Křenek.

Lyžařský vlek se nachází na kopci Lužné (428 m.n.m.) blízko centra lázeňského města. Dostat se k němu lze ulicí Rumunskou.

Lyžařský vlek vyznačený na mapě města (zdroj: mapy.cz)

Akce v Luhačovicích

Den sesterství
Wellness & Beauty Days
Vařte jako šéfkuchař! Rezervace menu do 6. 5.
Lobby bar LUHAČOVICE – víkendové okénko OTEVŘENO
Další akce v Luhačovicích…
Hlavní partneři
Vincentka