Aby se zkvalitnily služby turistům, městské infocentrum pořádá semináře pro hotelové recepční

Pracovnice Městského turistického informačního centra při domu kultury Elektra mají v Luhačovicích zřejmě největší přehled o zajímavostech pro turisty a další návštěvníky města. Protože infocentrum navštíví každoročně tisíce lidí, znají asi nejlépe ze všech požadavky hostů, kteří do Luhačovic přijíždějí do lázní, za rekreací nebo třeba na kongresy. Protože se město snaží, aby se zlepšovaly služby pro turisty nejen v institucích a zařízeních spadajících pod samosprávu, ale také obecně, rozhodlo se nabídnout hotelovým zařízením ve městě zajímavou možnost.

„Nabízíme jim setkání, při kterých pracovníkům recepcí i dalším zájemcům přibližujeme, o jaké informace mají turisté nejvíc zájem. Také ale připomínáme, která místa v Luhačovicích a okolí hostům doporučujeme k návštěvě. Jde o různé turistické atraktivity, které třeba nemají tolik zažité,“ sdělila za městské infocentrum Terezie Bartoníčková.

Setkání jsou proto podle možnosti také spojená s následnou prohlídkou některých atraktivit jako například pražírnou kávy nebo minigalerií rozhleden.

„Při těchto setkáních navíc recepční upozorňujeme na nejaktuálnější možnosti vyžití pro návštěvníky. Zaměstnanci hotelů si mohou u nás zároveň převzít a doplnit některé turistické propagační materiály pro umístění v recepcích,“ osvětlila Bartoníčková.

O zajímavá informativní setkání je poměrně zájem. „Několik jich proběhlo už koncem minulého roku, další se uskutečnilo počátkem ledna,“ dodala Bartoníčková. Přínos vidí také v tom, že recepční a pracovnice infocentra se osobně setkají a lépe se jim tak v budoucnu komunikuje, protože z hotelů o upřesnění některých aktuálních informací recepce telefonicky často infocentrum žádají. „Vyměnili jsme si i zkušenosti s tím o jaké informace požadují hosté v recepcích hotelů. Shodně s infocentrem lze podle sdělených zkušeností například říct, že největší zájem z propagačních materiálů je jednoznačně o mapky Luhačovic a okolí,“ doplnila Bartoníčková. Věří, že už uskutečněná i nová setkání, která se teprve naplánují, budou přínosem pro všechny návštěvníky města. „Pokud bude zájem z dalších hotelových zařízení, určitě se rádi dohodneme na termínech, kdy by šlo obdobnou akci znovu uskutečnit,“ uzavřela Bartoníčková. Nutno dodat, že referentky Městského turistického informačního centra v počátku roku kromě systematického informování návštěvníků a spolupráce s hotely teď z kraje roku aktuálně zaměstnává ale i účast na různých veletrzích cestovního ruchu, kde rovněž prezentují turistické možnosti v Luhačovicích. 

Akce v Luhačovicích

Varmužova cimbálová muzika a Děcka ze Skoronic
Luhačovické řezbářské sympozium
Den pro PAHOP
Degustace prosecco a sabrage
Další akce v Luhačovicích…
Hlavní partneři
Vincentka