Město chce s občany více komunikovat, chystá on-line přenosy i besedy

Intenzivnější a lépe nastavenou komunikaci s občany postupně zavádí nové vedení Luhačovic. „Jde nám o to, aby občané měli dostatek přesných aktuálních informací o aktivitách samosprávy, ale také aby se mohli snadno vyjádřit k věcem, které se jich týkají,“ poznamenal starosta Marian Ležák. 

K lepšímu přenosu informací chce město přispět pomocí řady novinek. „Lidé budou moci nově sledovat on-line přenosy ze zasedání zastupitelstva města. Uspořádáme také pravidelná setkání s občany, kde se lidé dozvědí různé novinky a budou nám moci sdělit své návrhy a připomínky,“ přiblížil Ležák. Změnit se postupně mají také internetové stránky města pro občany i pro turisty.

„Chceme, aby byly moderní, atraktivnější, přehlednější a celkově více uživatelsky příjemné, plné potřebných informací,“ uvedl Ležák. Přeměna stránek by navíc měla přinést také jejich větší interaktivitu. „Postupně chceme zavádět různé ankety, které se budou snadno pomocí webu vyplňovat. Rozvinout chceme komunikaci pomocí Facebooku a dalších moderních komunikačních kanálů, pokračovat budeme ale samozřejmě i ve sdělování tradičními cestami. Například formou zpráv do Luhačovických novin, které jsou hodně čtené,“ podotkl starosta.

Město hodlá kromě uvedených změn nastartovat také vetší spolupráci s médii.

„To by měl usnadnit i fakt, že součástí práce vedoucího Odboru vnitřních věcí bude nově také funkce tiskového mluvčího. Zavedeme systém pravidelného vydávání tiskových zpráv a konání tiskových konferencí. Tyto kroky by měly přispět k tomu, aby celkově o Luhačovicích bylo více slyšet. Město tím chce přilákat nejen nové návštěvníky, ale i investory nebo lidi, kteří by se mohli ve městě na trvalo usadit a stát se novými občany Luhačovic,“ doplnil Ležák.

Lidé budou po zavedení všech novinek tedy daleko lépe informováni, co se ve městě chystá a jak mohou případně veřejné dění sami ovlivnit. Aktivní přístup občanů vedení města uvítá. „Jsme rádi, pokud lidé využijí možnosti přijít vyjádřit svůj názor na zastupitelstvo, nebo pokud nás i jinak kontaktují. Pro setkání s občany si chci vyčlenit také konkrétní termín, kdy za mnou budou moci přijít a bude jistota, že se jim v danou dobu budu moct věnovat. Těším se na tato setkání i všechny připomínky a náměty,“ doplnil starosta.

Zároveň zve na první z cyklu veřejných besed na konkrétní témata. „Uskuteční se 27. února od 18 hodin v zasedací místnosti zastupitelstva na radnici. Hlavním tématem budou investice města v tomto roce. Ke všemu se budou lidé moci vyjádřit a prostor pak bude i pro názory a dotazy týkající se i jiných věcí, které občany zajímají. Všechny tímto srdečně zvu a těším se na inspirativní setkání,“ uzavřel Ležák.

Akce v Luhačovicích

Den sesterství
Wellness & Beauty Days
Vařte jako šéfkuchař! Rezervace menu do 6. 5.
Lobby bar LUHAČOVICE – víkendové okénko OTEVŘENO
Další akce v Luhačovicích…
Hlavní partneři
Vincentka