Kulturní dům Elektra táhne, kino zaznamenalo návštěvnický rekord

Desetitisíce návštěvníků zamířily v loňském roce do Městského domu kultury Elektra Luhačovice. Tato příspěvková organizace zřizovaná městem nabízí bohaté kulturní vyžití občanům i návštěvníkům Luhačovic. Díky pestré dramaturgii zájem o kulturní nabídku narůstá a také mnohé akce naplánované zkraje roku jsou vyprodané.

„Třeba u programu Partička na vzduchu navazujícího na známou televizní show, jsme kvůli zájmu diváků dokonce přidali v únoru před večerním vystoupením ještě odpolední představení. I toto vystoupení Michala Suchánka, Richarda Genzera a dalších už je ale takřka vyprodané. Lístky nejsou ani na nový druhý díl představení Commedia dell’arte s Taťánou Vilhelmovou, Pavlem Liškou a dalšími herci, které se hraje teď koncem ledna. Tohle představení ale nabídneme divákům opět v dubnu,“ poznamenala dramaturgyně Elektry Regina Bittová.

Netáhnou ale jen divadla nebo třeba koncerty. V Luhačovicích se skvěle daří místnímu kinu, které mělo rekordní sezónu. „Vloni navštívilo filmová představení necelých 12 tisíc diváků. To je nejvíc za posledních deset let, to znamená i za celou dobu po digitalizaci kina,“ přiblížila Bittová. Během celkem 222 konaných projekcí byly nejnavštěvovanějšími filmy hlavně novinky jako Tátova Volha, Po čem muži touží, Zoufalé ženy dělají zoufalé věci, Po strništi bos a dětské filmy Čertoviny, Pat a Mat a Úžasňákovi 2. Dramaturgie kina v lázeňském městě je ale i trochu specifická. „Lidé tu chodí rádi na filmy, o kterých už je známo, že se u nich dobře pobaví a zároveň si u nich odpočinou. Populární jsou tak i mnohé starší komedie, na které si hlavně lázeňští hosté rádi udělají čas, který jindy v běžném životě těžko hledají,“ poznamenala dramaturgyně Bittová. Přestože kino vsází hodně na divácky populární lehčí komediální žánr, v nabídce jsou i lahůdky pro náročné diváky. Například některé art-filmy nebo například i záznamy operních představení z Metropolitní opery. Díky přizpůsobení publiku se tak daří v posledních letech stále držet rostoucí trend návštěvnosti. Jen pro porovnání, před 10 lety v roce 2008 byla celková návštěvnost filmových představení 7,5 tisíce diváků.

Akce v hlavním sále Elektry zvaném Rondo pak navštívilo v minulém roce 19 433 návštěvníků. K nejnavštěvovanějším programům patřily zejména koncerty (Petry Janů, Evy Urbanové, skupiny Čechomor…), ale také divadelní představení Milovat k smrti se Světlanou Nálepkovou. V hlavním sále se uskutečňovaly také další akce nepořádané přímo kulturním domem Elektra, jako například několikeré vystoupení dechovky, benefiční módní přehlídka nebo jiné dobročinné akce a koncerty. K tomu ještě téměř tři tisíce diváků přišlo také do kinosálu na akce mimo filmových projekcí, zejména divadelní představení, například na Manželství v kostce se Zuzanou Kronerovou a Oldřichem Navrátilem, nebo divadelní pohádky pro děti jako Káťa a Škubánek či Sněhová královna. Kromě toho se v Elektře koná každoročně také řada zajímavých výstav, kongresů, plesů a Elektra se organizačně podílí i na řadě venkovních akcí, jako jsou jarmarky nebo Otevírání pramenů.

Bohatý kulturní program nabízí Elektra také v letošním roce. Lidé budou moci potkat z hereckých hvězd například se Simonou Stašovou nebo Milenou Steinmasslovou, Daliborem Gondíkem a jinými. Do Elektry zamíří také mnohé hudební stálice. „Návštěvníci se mohou letos těšit třeba na koncert Janka Ledeckého v rámci květnového Otevírání pramenů, během roku vystoupí ale také Ondřej Havelka a jeho Melody Makers nebo Schola Gregoriana Pragensis. Z alternatívní scény k nám zavítá třeba kapela pro děti i dospělé nazvaná Příběhy kluka Bormbarďáka, loutkové světoznámé dívadlo Líšeň Brno a v letošní nabídce nebude chybět ani přednáška a koncert multiinstrumentalisty Michala Smetanky,“ doplnila dramaturgyně Bittová. Během roku se toho zkrátka chystá hodně, ovšem na některé zmíněné akce si lidé počkají ještě řadu měsíců. To nejbližší hudební koncert v Městském domě kultury Elektra je naplánován na 6. února a vystoupí na něm spolu s kapelou americký kytarista Neil Zaza. Tento hudebník byl ve své kariéře už spoluhráčem takových legend jako Steve Vai nebo Joe Satriani a znám je také z metalové skupiny Firehouse. Na koncert se jde podívat i zdarma díky soutěži na facebookovém profilu luhacovice.cz. Jde o tipovací soutěž, ve které můžou účastníkům výrazně napomoct právě informace zveřejněné v tomto článku.

Více informací k programu Elektry lze nalézt na www.mdkelektra.luhacovice.cz .

Akce v Luhačovicích

Den sesterství
Wellness & Beauty Days
Vařte jako šéfkuchař! Rezervace menu do 6. 5.
Lobby bar LUHAČOVICE – víkendové okénko OTEVŘENO
Další akce v Luhačovicích…
Hlavní partneři
Vincentka