Silné sněžení komplikuje dopravu na Luhačovicku

Luhačovicko zasáhlo husté sněžení. Od ranních hodin se proto musejí řidiči potýkat s problémy v dopravě. Nejvíce dělají zasněžené silnice potíže samozřejmě kamionům a autobusům.

 „V 5:40 jsme měli hlášený autobus sjetý do příkopu na trase od Luhačovic na Petrůvku, což už ale bylo vyřešeno, aktuálně byly hlášeny 4 kamiony, které se zasekly u kruhového objezdu na Petrůvku, problém byl proto ve směru na Dolní Lhotu, informovala před jedenáctou dopoledne policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Potíže se nevyhnuly ani osobním vozidlům. „Ráno jsme také měli hlášenu nehodu z luhačovické ulice Solné, kde řidička uvázla s autem, takže tam byla zablokovaná vozovka,“ doplnila Mluvčí.
Nárůst sněhové pokrývky na Luhačovicku je značný. Meteorologicky zaměřený server www.luhamet.cz uváděl kolem deváté hodiny aktuální úhrny srážek pro Luhačovicko kolem deseti centimetrů nového sněhu. Přitom se sněhová pokrývka má ještě zvýšit: „Sněžit bude dál a za dopoledne čekáme ještě dalších 2 až 3 cm. Důvodem sněžení je nasunutí vlny srážek z Rakouska. Tato vlna na postupující zvlněné studené frontě měla více přecházet přes západní Slovensko. Bohužel se tak nestalo a vlna z Rakouska se nasunula více nad větší část Moravy. Díky tomu náš JV cíp hlásí nejvíce nového sněhu z celé České republiky,“ zněla další meteorologická informace uvedeného serveru.

Řidiči si tak musejí dávat na silnicích pozor a přizpůsobit jízdu stavu vozovky. Pokud člověk nepotřebuje autem jet nutně, lepší je vůz nechat doma. 

 AKTUALIZACE: 

Na aktuální nehodu po poledni upozornil web zakruta.cz, kde lze najít informace o dopravních komplikacích i další informace pro řidiče. Po poledni se stala nehoda na silnici 490 v Polichně, místní části Luhačovic, která leží od centra lázeňského města směrem na Uherský Brod. Jde o nehodu dvou osobních aut a podle informací webu má být ovlivněn provoz v jednom směru. 

Hlavní partneři
Vincentka