Kuželkáři se v Interlize utkali s týmem Rokycan

V souboji dvou posledních mistrů jsme přivítali na naší kuželně SKK Rokycany. Bojovalo se o čelo české tabulky a tomu odpovídala i atmosféra zápasu. 

Čekal se vyrovnaný souboj, což se potvrdilo hned v úvodních dvojicích. Markus /624/ a Molek /580/ své soupeře ale jasně přehráli a ke dvěma bodům přidali i slušný náskok v kuželkách. Jenže druhé dvojici, Mrlík /549/ a Lekeš /578/, se proti svým soupeřům tolik nedařilo, oba prohráli a soupeř získal nejen body, ale i solidní náskok v kuželkách, který je přiblížil k zisku bodu za celkové vítězství v utkání. Rozhodující souboj čekal na poslední dvojice. Gorecký s Vaňkem opět dokázali, že když je třeba, tak ke zkušenostem umí přidat i potřebnou dávku bojovnosti. Oba duely byly hodně vyrovnané, Vaněk /608/ bojoval, doslova dřel, jenže v rozhodujících momentech se štěstí přiklánělo spíše na stranu soupeře, a i když nezvítězil, tak bojoval o každou kuželku. Vymazat náskok soupeře tak vzal na sebe Gorecký, hrající momentálně v reprezentační formě. Potvrdil výkon z minulého kola a hlavně díky fantastické hře do plných, kdy porazil 434 kuželek, k tomu 248 v dorážce, se jeho výkon zastavil na 682 poražených kuželkách. Což znamenalo, že jsme v konečném součtu soupeře porazili o 5 kuželek, a tím bylo rozhodnuto, že tolik potřebné body zůstaly doma. Konečné skóre 5:3, na poražené kuželky 3621:3616.
Výkon Rosti Goreckého –  682 poražených kuželek je druhý nejvyšší na naší kuželně. Gratulujeme.

Další kuželkářské výsledky:

2.KLŽ

Ženy hostily soupeřky s SK Baník Ratíškovice a rozešly se smírně 4:4, 3128:3116
Bod získaly díky výkonům Šárky Novákové, která porazila 563 kuželek, a Hany Konečné s 548 poraženými kuželkami, které získaly nejen body za vítězství nad soupeřkami, ale i potřebný rozdíl v kuželkách.

Jmdivize
KK MS Brno „B“ – Luhačovice „B“   1:7, 3112:3254
Naše „béčko“ zabojovalo na kuželně „Morendy“ a výrazně přehrálo domácí družstvo. Nejlepší výkony předvedli Juřík / 569/, Konečný /568/ a Hvozdenský /560/.

Pozvánka na víkendové utkání:
Interliga muži, 15. kolo
9.2. od 14:00 hod.
hostíme  KK Inter Bratislava

Hlavní partneři
Vincentka