Zimní příprava fotbalistů v plném proudu

V plném proudu je zimní příprava luhačovických fotbalistů, která začala na přelomu ledna a února. V prvním týdnu absolvovali borci FK Luhačovice 3 tréninkové jednoty i úspěšný tápas s Bohunicemi.
„Přípravu jsme teprve začali. Máme za sebou první týden v němž jsme odehráli úvodní přátelské utkání. Čeká nás ještě 5 kvalitních soupeřů a tradiční herní soustředění ve Štítné nad Vláří,“ nastínil 5. února další plány trenér A-týmu Jan Jelínek.   
 
A na co se v přípravě klub zejména zaměřil?
 
„Především na kondici a zábavu. Jsme amatéři, tak nás ta dřina musí bavit. Správné týmové nastavení dokáže eliminovat některé nedostatky ve hře,“ vyvětlil Jelínek.
 
Jak dodal, zatím se v zimní pauze nedělaly žádné změny v kádru FK Luhačovice. Ovšem příchod případných posil nevyloučil. „Vše je ještě otevřené. Jednáme o možných posilách, ale jsme teprve na začátku přípravy. Moc tlačit na pilu nepotřebujeme, kádr máme stabilizovaný,“ podotkl trenér. 
 
Po podzimní části jsou Luhačovice s 29 body na slibném 3. místě tabulky krajského přeboru, s minimálním odstupem na vedoucí celek Brumova, který má 31 bodů, a druhé skaštice (30bodů). 
 
„Podzimní část se nám vydařila bodově. Myslím, že ztráta 2 body na první místo je zanedbatelná. Problém vidím v přístupu některých hráčů, v tom musíme přidat. Pokud se nám to podaří, jistě budeme nepříjemným soupeřem v boji o čelo tabulky,“ komentoval Jelínek
 
A jaké jsou hlavní cíle jara?
„Cíl je stejný jako u všech týmu v soutěži, každý chce přece vyhrát. My to nemáme jinak. Nejtěžší bude udržet stabilní sestavu, je to pro nás dlouhodobý problém. Prakticky v každém zápase hrajeme v jiné sestavě, naše forma tak nemůže být optimální. Pokud se nám podaří tohle, pak máme šanci na mety nejvyšší,“ komentoval Jelínek. 
 
Uvidíme, jak to z jara půjde luhačovickým fotbalistům v ostrých zápasech, první dvě přípravná utkání skončila zcela zrdcadlově opačným výsledkem. V prvním luhačovičtí díky gólům M. Pavlíčka, O. Červenky a Postavy porazili  TJ Tatran Bohunice 3:1. Ve druhém zápase však za Luhačovice skóroval pouze jednou Postava, kdežto hostující Přerov nasázel do luhačovické sítě tři góly, takže výsledek utkání dopadl poměrem 1:3. Uvidíme, jak se povede v dalších přípravných zápasech, ale především, jak se bude pak dařit při ostrých střetnutích krajského přeboru. A tým FK Luhačovice zahájí jarní část přeboru 23. března venkovním utkáním na hřišti vedoucího Brumova, první domácí střetnutí čeká hráče lázeňského města 30.3. proti Juřince.

Akce v Luhačovicích

Den sesterství
Wellness & Beauty Days
Vařte jako šéfkuchař! Rezervace menu do 6. 5.
Lobby bar LUHAČOVICE – víkendové okénko OTEVŘENO
Další akce v Luhačovicích…
Hlavní partneři
Vincentka