Hejtman a starosta se při jednání shodli na nutnosti obchvatu Luhačovic

Na pracovní setkání se starostou města zavítal do Luhačovic 13. února hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek. Se starostou Marianem Ležákem se setkali v příjemném prostředí hotelu Radun.

 „Pozval jsem pana hejtmana, abychom projednali zásadní otázku vybudování silničního obchvatu, který by odvedl tranzitní dopravu z centra Luhačovic. Výstavba obchvatu se začala připravovat už před více než třemi desítkami let, ale bohužel se tehdy nakonec nerealizovala. Přitom provoz stále narůstá a přes nejkrásnější moravské lázně tak jezdí denně tisíce aut včetně kamionů. Vybudování obchvatu samozřejmě ale nedokážeme zafinancovat a realizovat bez pomoci kraje a státu. Jsem přitom přesvědčen, že jedno z nejznámějších a nejkrásnějších míst v kraji i celé republice si takovou podporu zaslouží,“ sdělil starosta Marian Ležák.

Potřeba obchvatu, který by ulevil od exhalací a prašnosti jednomu z turisticky nejnavštěvovanějších destinací Zlínského kraje, hejtman podporuje.

„O dopravních problémech Luhačovic jsem dlouhodobě informován. Je naprosto jasné, že mají-li naše největší lázně v kraji zůstat i nadále prosperujícím lázeňským městem, musí být doprava řešena jinak a obchvat se v tuto chvíli jeví jako nejefektivnější řešení,“ řekl hejtman Jiří Čunek.

Starosta Ležák postoj hejtmana oceňuje.

„Jsem velmi rád, že pan hejtman vyjádřil obchvatu podporu a věřím, že nám to usnadní další kroky, které ve finále povedou k vybudování obchvatu v co nejbližší době,“ uvedl starosta Ležák. 

Dalším tématem k jednání byla i budoucnost luhačovické Základní umělecké školy, kde se nejvyšší představitelé města i kraje shodli na nejlepším řešení. „Zásadní je, že ZUŠ chceme v Luhačovicích zachovat v odpovídajících prostorách. Musíme podporovat, aby děti dělaly něco smysluplného, mnohým to obohatí část života, i když třeba ne na profesionální úrovni, ale získají lásku k hudbě a později jsou aktivní v různých amatérských souborech. Vypadá to tak, že se dohodneme s majiteli zámku a škola tam zůstane i v budoucnu,“ vysvětlil hejtman.  

Dále hejtman a starosta projednali různá témata, nechyběla ani kultura a cestovní ruch. „Luhačovice mám velmi rád a vnímám je jako významné kulturní a lázeňské centrum. S radostí se zde účastním různých kulturních akcí,“ připomněl Jiří Čunek. „Dokonce mi občané jiných míst v kraji vytýkají, že jsem tu až moc často,“ dodal s úsměvem hejtman. „Jsem velmi potěšen pozitivním a vstřícným přístupem pana hejtmana k Luhačovicím, věřím, že jsme na dobré cestě k vyřešení problémů, které nás dlouhodobě trápí a samozřejmě rádi pana hejtmana v Luhačovicích zase přivítáme,“ zhodnotil setkání starosta Marian Ležák.

 Další informace k možné realizaci obchvatu Luhačovic sdělí město na tiskové konferenci, která se uskuteční na Luhačovické radnici v pátek 22. února.

 

Hlavní partneři