Lidé mohou ve čtvrtek poprvé sledovat přímý přenos z jednání luhačovických zastupitelů

Už v tento čtvrtek mají občané Luhačovic i další zájemci možnost poprvé si pustit na internetu přímý přenos ze zasedání Zastupitelstva města Luhačovice. Zastupitelé budou jednat 21. února od 14:00 hodin. 

Kromě osobní účasti na zasedání zastupitelstva, které je veřejné, si tak lidé mohou nově rozhodování o podstatných věcech v lázeňském městě pustit i jako video pomocí svého počítače, tabletu či chytrého mobilu, samozřejmě ovšem pokud disponují na tomto zařízení internetovým připojením. Novinku město zavádí, aby zlepšilo komunikaci s občany. Samospráva chce veřejnosti usnadnit, aby měla přehled o rozhodnutích volených zástupců a o tom, jak se město staví k různým závažným tématům, které se týkají občanů i návštěvníků města. Nejbližší zasedání je v tomto ohledu určitě velmi zajímavé, protože se na něm má schvalovat mimo jiné také rozpočet města na rok 2019.

Pokud občané možnosti sledovat přenos z jednání zastupitelů budou chtít využít, najdou ho na oficiálních stránkách města, na adrese www.mesto.luhacovice.cz  . Ovšem je nutno dodat, že jednání zastupitelů si lze pustit pouze v době, kdy jednání bude reálně probíhat. Zákony totiž městu neumožňují, aby zpřístupnilo takovéto video také ze záznamu. Podle tzv. GDPR, které určuje způsob nakládání s osobnímmi údaji, by video totiž muselo být složitě upravováno, aby jeho obsah byl anonymizován. 

Akce v Luhačovicích

Den sesterství
Wellness & Beauty Days
Vařte jako šéfkuchař! Rezervace menu do 6. 5.
Lobby bar LUHAČOVICE – víkendové okénko OTEVŘENO
Další akce v Luhačovicích…
Hlavní partneři
Vincentka