Policisté řešili několik případů opilých řidičů, jeden šofér pod vlivem naboural

Po svém si zřejmě bohužel vyložili masopustní veselí hned tři motoristé,  jejichž jízdu pod vlivem alkoholu museli na přelomu února a března řešit příslušníci luhačovického oddělení Policie ČR. 

Hned dva řidiči s více než dvěma promilemi alkoholu zaměstnali strážce zákona v neděli 3. března. Oba neukáznění šoféři se nad ránem vydali na různých místech Luhačovicemi, přestože si předtím dopřáli nemálo alkoholu. Jejich jednání se jim ovšem nevyplatilo. „Jednoho z nich zastavili při kontrole policisté, druhého travnatý svah, do kterého s vozidlem narazil. Měl štěstí. Z hrozivě vpadající havárie vyvázl pouze s lehkým zraněním,“ informovala policejní mluvčí Monika Kozumplíková. 

Prvního z řidičů si policisté všimli krátce po půl páté. Na to, že není něco v pořádku, je upozornila už nekoordinovaná jízda vozu Škoda Fabia, jehož směřování jen těžko ovládal. „Když policisté řidiče zastavili, tušili, že před jízdou zřejmě požil alkohol. Opakovaná dechová zkouška, kdy displej přístroje vykazoval hodnotu vyšší, než dvě promile, potvrdila, že se nemýlili,“ popsala mluvčí. 

Právě v době, kdy se policisté věnovali sedmatřicetiletému podnapilému řidiči, kterému zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu, havaroval mezi Luhačovicemi a Biskupicemi další osobák, jehož šofér byl také pod vlivem alkoholu. „Hodnota, kterou nadýchal, byla vyšší než dvě promile. Muž jel z Luhačovic směrem na Biskupice, nezvládl řízení, přejel do protisměru, kde narazil do sloupku a do svahu. Poté se vozidlo zřejmě několikrát převrátilo,“ popsala Kozumplíková.

Řidiče, který zůstal zaklíněný ve vozidle, tak museli z auta vyprostit hasiči, zdravotní záchranáři ho pak převezli s lehkým zraněním do nemocnice. „Škoda na vozidle Volkswagen Passat se vyšplhala na sto tisíc korun. Policisté třiadvacetiletému muži zadrželi řidičský průkaz i osvědčení o registraci vozidla. Za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí v případě odsouzení sedmatřicetiletému řidiči trest odnětí svobody až na jeden rok, třiadvacetiletému řidiči trest odnětí svobody až na tři roky,“ doplnila Kozumplíková. 

Další případ řidiče, který za volant usedl opilý, přitom policisté z Luhačovic museli řešit už v půlce stejného týdne, a sice ve čtvrřtek 28. února. Ranní kontrole tehdy neušel šofér, který velkou rychlostí a přtom nekordinovaně se svým vozem proletěl Sehradicemi, nacházejícími se jen pár kilometrů od lázeňského města. Když muže policisté zadrželi, zjistili nejen, že je opilý, ale také že nemá řidičák a ani jeho Škoda Octavia nemá platné osvědčení o povinné technické kontrole. Viníka tak teď zaslouženě čeká trest. „Třiašedesátiletý muž přiznal, že před jízdou vypil půl litru slivovice a dvě piva. Svým jednáním se dopustil hned dvou trestných činů – ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ podotkla kozumplíková.

Snad si ze zmíněných tří případů ostatní řidiči vezmou ponaučení a za volant usednou výhradně pouze bez přítomnosti alkoholu ve svém těle a samozřejmě pouze s platnými doklady.  

Nabourané vozidlo z havárie mezi Luhačovicemi a Biskupicemi (foto: PČR)

Hlavní partneři
Vincentka