Start jarní části soutěže se fotbalovému áčku vydařil, uspěl také dorost

První utkání jarní části krajského přeboru se fotbalistům FK Luhačovice vydařilo. Při těžkém venkovním utkání v Brumově proti dosavadnímu lídrovi tabulky se jim podařilo soupeře porazit, a to přesto, že první půle patřila domácímu týmu.

Do luhačovické sítě totiž úspěšně pálili domácí už ve 4.minutě utkání. V 18. minutě pak brumovští přidali druhou trefu a s Luhačovicemi to vypadalo v tomto zápase týmů z čela tabulky bledě. V druhém poločase ale začali úřadovat hráči FK Luhačovice. Ve 47.minutě skóroval Pavel Postava, v 62. minutě přidal další trefu Martin Pavlíček a dokonalý obrat dokončil Jakub Suchý v 89. minutě z nařízené penalty! Díky výhře v prvním jarním duelu se tak dostal po podzimu třetí tým Luhačovic na druhé místo tabulky se 32 body. O bod méně má teď na třetí příčce právě Brumov, o bod více naopak Skaštice, které aktuálně soutěž vedou.

Úspěch áčka nedokázal bohužel napodobit B-tým FK Luhačovice, který prohrál na půdě Uherského Ostrohu 0:2. Opět šlo o souboj z čela tabulky, tentokrát v rámci 1. B třídy, skupiny C. Luhačovičtí si tak v tomto případě naopak v tabulce o dvě místa pohoršili, protože klesli ze 2. příčky po podzimu na 4. pozici. Soutěž vedou Nedakonice, právě před Uherským Ostrohem. Na třetí příčce se před Luhačovicemi aktuálně usadil tým Zlechova.

Rozběhnutí jarní sezóny se kromě dospěláckého áčka ovšem daří i luhačovickému dorostu, který hraje velmi úspěšně skupinu A krajské dorostenecké soutěže. V úvodním utkání jara dorost Luhačovic doma porazil 5:3 Lužkovice. Stejně jako zápas dospěláckého áčka se dařilo více v 2. poločase, protože po první půli byl výsledek nerozhodný 2:2. V utkání za domácí zaznamenal hattrick Zábojník, který se trefil do sítě hostů v 36., 39. a 65. minutě. Góly přidali také v 57. minutě Žebráček a v 74. Hruboš. Za hosty stříleli Hamrlík a Zahořák, nechtěnou pomoc v podobě vlastního gólu jim ovšem v 87. minutě poskytl domácí Mejzlík, což ale naštěstí příznivý výsledek pro domácí už nemohlo ovlivnit. Dorostenci FK Luhačovic soutěž aktuálně vedou s 39 body a s krásným sedmibodovým náskokem na druhé Kateřinice, 10 bodů na lídra schází třetím Vlachovicím.

Zatímco dorost Luhačovic má první domácí soutěžní zápas jara už za sebou, místní fanoušci fotbalu se mohou těšit o následujícím víkendu na utkání jejich starších kolegů. Krajský přebor nabídne v sobotu 30. 3. od 10:15 utkání FK Luhačovice A – Juřinka, od 13:30 se pak koná střetnutí domácího béčka s Tlumačovem.