Zápis budoucích prvňáčků měl pohádkovou atmosféru

Na tři desítky předškoláků v doprovodu rodičů zamířily odpoledne 11. dubna na zápis do prvních tříd Základní školy Luhačovice pro příští školní rok 2019/2020.   

„Celkem přišlo třicet dva dětí, z toho jsou jisté čtyři odklady a jeden odklad se ještě řeší. Takže do prvních tříd v září nastoupí 27 nebo 28 dětí, které budou nejspíše rozděleny do dvou tříd,“ informoval ředitel školy Roman Lebloch .

Zápis probíhal jako vloni v pohádkovém duchu. V respiriu školy tak byly opět kulisy hradu a příchozí děti provázeli jejich budoucí starší spolužáci a spolužačky v kostýmech, převlečení například za krále nebo princeznu. Budoucí prvňáčci s nimi procházeli jednotlivá stanoviště, kde jednak zábavnou formou prokazovali některé základní vědomosti jako třeba poznávání geometrických tvarů nebo znalost některých písmenek. Na dalším zastavení zase mohli předvést pohybovou zdatnost. K zápisu přišlo letos dětí méně než v předchozích letech, „To jsme ale očekávali, ale přesto je nutné uvést, že se jedná o zdaleka nejmenší počet dětí, které k zápisu přišly za poslední roky,“ poznamenal ředitel. Napříště by prvňáčků prý ale mělo být více. „Trend se má totiž zase měnit a v dalších letech by dětí mělo opět přibývat,“ uzavřel Lebloch.

FOTOGALERIE (zdroj: web ZŠ Luhačovice)

Akce v Luhačovicích

Úsměvy Uršuly Klukové s písničkami Pepy Štrosse
Folklorika Fest
Další akce v Luhačovicích…
Hlavní partneři
Vincentka