Zástupci města pogratulovali letošním sedmdesátníkům

V příjemné atmosféře proběhlo první setkání představitelů města s jubilanty, které se odehrálo 17. dubna v salonku domu kultury Elektra. Pro pozvané sedmdesátníky, kterých na akci dorazily necelé dvě desítky, bylo připraveno nejen bohaté občerstvení, ale také zajímavý program.

A samozřejmě blahopřání a osobní gratulace od starosty Mariana Ležáka a místostarosty Jiřího Šůstka, včetně květiny pro všechny oslavenkyně. Úvodní program patřil hudebnímu vystoupení kytaristek z DDM Luhačovice. Jejich kolegyně ze sportovně orientovaného kroužku pak předvedly sestavu na trampolínách. Po gratulacích jubilantům pokračovala volná zábava, při které společně ve veselém duchu oslavenci a zástupci města strávili ještě více než 2 hodiny. Akce, kdy takto město sezve jubilanty na společné posezení, se konala poprvé. Proč město novinku zavedlo, vysvětlil místostarosta Šůstek, v jehož kompetencích jsou sociální věci.

„Návrh změnit formu přání jubilantům navrhla komise pro občanské záležitosti. Osvědčilo se setkání seniorů před Vánocemi, a tak společné přání a setkání s jubilanty by mohlo být do budoucna také příjemnou tradicí. Setkají se tak naši občané, kteří se většinou znají a nemají vždy možnost se takto společně setkat. Pro nás je pak zase velice příjemné a užitečně slyšet podněty našich seniorů a vyslechnout si jejich životní zkušenosti. Zatím předpokládáme, že by se každoročně uskutečnila 3 taková setkání jubilantů,“ poznamenal místostarosta Jiří Šůstek.

Srdečná atmosféra setkání potěšila rovněž starostu Mariana Ležáka, který věnuje podobným akcím rovněž výraznou podporu.

Akce v Luhačovicích

Šibřinky / Ples sportovců / Ráz: Retro
Bílá sobota s předváděním lidových řemesel
Velikonoční jarmark s folklorem a ukázkou lidových řemesel
Další akce v Luhačovicích…
Hlavní partneři
Vincentka