Pramen svatého Josefa je u kostela opět k dispozici veřejnosti

Už od velikonočních svátků si mohou návštěvníci a občané Luhačovic opět načepovat u místního kostela z pramene svatého Josefa. Pítko bylo od podzimu kvůli rekonstrukci nefunkční a muselo být v podstatě celé odstraněno. Nyní je opět krásná obnovená kašna, která nabízí léčivou minerální vodu hned ze třech kohoutků, znovu k dispozici veřejnosti.

„Šlo o kompletní rekonstrukci této kašny, ke které jsme přistoupili po téměř 20 letech od spuštění pramene. Hlavním důvodem bylo, že se ucpával odtok z pítka. Původní tvar kašny, který je velmi povedený, jsme ale zachovali, ovšem bylo nutné ho kompletně repasovat. Vyměněny byly tak uvnitř všechny trubičky, byl zabezpečen také snazší přístup k prameni,“ informovala za lázeňské hotely Miramare, které pramen vybudovaly a spravují, jejich ředitelka Veronika Záhorská. Rekonstrukce nebyla levná. „Přišla nás asi na 300 tisíc,“ doplnila Záhorská. Minerální vodu, kterou v Miramare používají k léčebným procedůrám, měla ovšem veřejnost k dispozici po celou dobu. „Protože máme vodu přivedenu do budovy, vybudvali jsme kohoutek s pramenem sv. Josefa i na venkovní zdi hotelu, aby lidé měli k léčivé vodě přístup. Zařídili jsme to tak i kvůli momentální nepřístupnosti Vincentky související s opravou její haly a kolonády,“ dodala Záhorská. Jak dodala, kohoutek u Miramare zůstane veřejnosti nadále přístupný. „Za hlavní pítko pramene sv. Joseta ale určitě bereme kašnu u kostela,“ uzavřela Záhorská.

Pramen sv. Josefa je díky rekonstrukci tak samozřejmě také připraven na slavnostní zahájení lázeňské sezóny, které Luhačovice pořádají už o druhém květnovém víkendu. Toto zřídlo je díky své poloze u kostela logicky prvním, které se vždy světí, protože nedělní průvod se vydává od pramene k prameni po slavnostní mši.

     

Hlavní partneři