Město si připomíná výročí osvobození, uctilo památku padlých

Luhačovice si 2. května připomnínají výročí osvobození města.  Představitelé samosprávy proto uctili památku obětí druhé světové války položením věnců na několika místech lázeňského města, která připomínají památku padlých. Starosta Marian Ležák spolu s místostarostou Jiřím Šůstkem takto uctili oběti války u  památníku osvobození poblíž městského úřadu. Poklonili se památce hrdinů a pamětní věnce pak byly umístěny i na dalších místech, která v Luhačovicích připomínají oběti nejstrašnějšího konfliktu v dějinách. 

Míst, která připomínají osobnosti, které zaplatili za svobodu všech daň nejvyšší, je v Luhačovicích hned několik. Věnce tak byly položeny u pamětní desky na budově sokolovny, která vzdává hold obětem z řad členů této tělocvičné organizace. Opomenut nebyl ani rodný dům kulturního buditele, vojáka a lékaře Františka Šťastného, který byl umučen fašisty roku 1944. Jeho oběť připomíná na rodném domě pamětní deska.  Další  pamětní deska se nachází v místní knihovně a připomínái hrdinské činy válečného letce Josefa Šnajdra. Krátká pietní vzpomínka se uskutečnila i  poblíž zámku u pomníku rodiny Kuželovy, vyvražděné za války nacisty, a pamětní věnec byl položen samozřejmě i na hřbitově, kde je hrob rumunských vojáků, kteří zahynuli během osvobození města v květnu 1945. 

„Vzhledem k tomu, že  se právě v den, kdy si připomínáme 74. výročí osvobození města, sešlo městské zastupitelstvo, uctili jsme oběti války také minutou ticha na úvod tohoto zasedání,“ doplnil starosta Marian Ležák. 

    

Hlavní partneři