Ulice Luhačovic oživí hravý projekt HURÁ VEN!

Zajímavé možnosti vyžití v nové turistické sezóně nabídne návštěvníkům Luhačovic projekt HURÁ VEN! Ten už brzy hravou formou podpoří pohybové, ale i výtvarné aktivity zejména dětských návštěvníků města. Umožní jim hrát si přímo v ulicích, kde budou pro děti připraveny různé herní prvky.

Na různých místech ve městě budou postupně přibývat herní prvky, které však samozřejmě nemusejí zaujmout jen děti, ale i jejich dospělý doprovod. Půjde například o trvale namalované skákací panáky na chodnících, různě rozmístěné tabule na kreslení křídou nebo prodej skákacích gum i s návodem speciálních skákacích sestav určených pro konkrétní lokality. Tedy například u Ottovky si budete moci zaskákat sestavu Ottovka. HURÁ VEN! bude provázet i jednotné výtvarné řešení, inspirované mimo jiné místní architekturou a barevností Jurkovičových staveb. Projekt HURÁ VEN! připravilo Městské turistické informační centrum, které funguje při domu kultury Elektra. „Aby se stal projekt postupně součástí celého města, oslovili jsme také místní podnikatele, kteří se postupně zapojují, tím, že si herní prvky umístí u svých provozoven. Hlavním cílem je rozpohybovat město, ukázat Luhačovice jako místo, kde se nikdo nenudí, kde to žije,“ poznamenala za organizátory projektu ředitelka Elektry Hana Slováková.

Projekt se bude spouštět postupně a zapojených míst by mělo přibývat. „V současné době předpokládáme 6 míst, která budou zahrnuta do projektu. V průběhu května a června se objeví skákací panáci před kinem, tabule na malování křídami před informačním centrem, hrací prvky u hotelu Ambra a v Pozlovicích, kreslící tabule u Divadelní kavárny a u kavárny Jizba. Proběhla i jednání s dalšími podnikateli v cestovním ruchu, především s lázněmi, tak, aby se hrací prvky dostaly na co nejvíce míst ve městě,“ doplnila Slováková. Lokality zapojené do projektu HURÁ VEN budou navíc propojeny soutěží. „Ten, kdo navštíví všechna tato místa, získá malou odměnu,“ doplnila Slováková. Odměna se bude vyzvedávat právě v infocentru. Tam dostanou lidé samozřejmě také předtím informace k soutěži, nebo si zde mohou třeba zakoupit skákací gumu s návody sestav na skákání.

 

Akce v Luhačovicích

Den sesterství
Wellness & Beauty Days
Vařte jako šéfkuchař! Rezervace menu do 6. 5.
Lobby bar LUHAČOVICE – víkendové okénko OTEVŘENO
Další akce v Luhačovicích…
Hlavní partneři
Vincentka