Jarmark zahájil třídenní Otevírání pramenů. Pátek vyvrcholil koncertem Janka Ledeckého

Jarmarkem s kulturním programem začala v Luhačovicích třídenní slavnost Otevírání pramenů. Lidé si mohli vychutnat nejen spoustu dobrot u stánků s občerstvením nebo koupit různé řemeslné výrobky, ale také si užili hudebních vystoupení. 

Vystoupila hned dvakrát kapela Příběhy kluka Bombarďáka a představil se také pěvecký sbor Janáček. Jarmark dopoledne oživil také průchod studentů místní střední školy ve veselých maskách, kteří měli před maturitou své poslední zvonění.  Venkovní programy se podařilo uskutečnit i přesto, že počasí organizátory potrápilo a přes Luhačovice se přehnalo několik dešťových přeháněk. Ty byly ale vždy jen pár chvil a nakonec je vždy vystřídalo sluníčko. Páteční večer pak patřil koncertu Janka Ledeckého v luhačovické Elektře. Zpěvák spolu s kapelou na akustickém koncertě zahrál a zazpíval řadu písní včetně svých nejznámnějších hitů jako Proklínám nebo Na ptáky jsme krátký. Publikum v závěru ocenilo vystoupení potleskem ve stoje.

Bohatý program pokračuje po celý víkend. Protože město počítá v sobotu a v neděli s dalším přívalem návštěvníků, má pro ně nachystáno i záchytné parkoviště s kyvadlovou dopravou mikurobusy. Zatímco na sobotu se návštěvníci i organizátoři těší z optimistické předpovědi počasí, která slibuje spíše slunečno bez deště, informace meteorologů nedělním venkovním programům zatím moc nenahrávají. O hlavní nedělní programy by ovšem ani v případě vytrvalého deště návštěvníci nepřišli. Svěcení pramenů by se však odehrálo ve zkrácené variantě v kostele a odpolední hlavní program v kulturním domě Elektra. 

Kde budou záchytná parkoviště?

 

FOTOGALERIE: Páteční jarmark s programem a večerní koncert Janka Ledeckého

Hlavní partneři
Vincentka