FOTOGALERIE: Otevírání pramenů – sobotní program

Sobotní program Otevírání pramenů přilákal do Luhačovic tisíce lidí. Čekal na ně pestrý program, plný skvělých zážitků. Nechyběla samozřejmě přehlídka automobilových veteránů, historických kol i motocyklů a samozřejmě ani spolek Calma v dobových kostýmech. 

Lidé si také v druhý den otevírání pramenů užili jarmark a to nejen jako v pátek u pošty, ale také v další části ulice Dr. Veselého, kam na sobotu přibyla řada dalších stánků. Ráno si ale společně mohli příchozí pod odborným vedením zacvičit také jógu a v relaxačním dopoledni nechybělo v Lázeňském areálu ani vystoupení skvělého multiinstrumentalista Michala Smetanky. V části parku u Jestřabí byla další pohybová aktivita, když se cvičilo Taoistické tai chi. Během dne se lidé také mohli prohlédnout dravé ptactvo a třeba se nechat s poštolkou či sovou vyfotit.

Odpolední program zahájila jízda veteránů, které pak byly vystaveny na promenádě k Jurkovičovu Domu. Lidé se mohli také potkat s historicky oděnými příznivci spolku Calma nebo obdivovat živé sochy. Venkovní programy sobotního dne zakončilo skvělé vystoupení kapely Golden delicious band, v čele s vynikajícím frontmanem Tomášem Davidem, kterého si jako skvělého zpěváka a herce lidé mohou vybavit například z hlavní role vyhlášeného muzikálu Malované na skle, kterému po léta tleskaly vyprodané sály zlínského divadla. S muzikantskými kolegy předvedli v Luhačovicích skvělou šou napříč populární hudby současné i z minulých dekád.

Díky výbornému programu podpořenému příjemným počasím se návštěvníci sobotní části Otevírání pramenů dali počítat na tisíce. Hosté rovněž kvitovali s povděkem, jak skvěle se osvědčilo městem zřízené improvizované odstavné parkoviště s bezplatnou kyvadlovou dopravou do centra pomocí mikrobusů.

FOTOGALERIE

Hlavní partneři
Vincentka