Luhačovická kolonáda bude ukrývat časovou schránku pro budoucí generace

Rozkvět luhačovických lázní má budoucím generacím připomenout časová schránka, která byla 15. května 2019 uložena do základů právě rekonstruované kolonády a haly Vincentka.

„Sedmikilová nerezová časová kapsle obsahuje můj osobní dopis s poselstvím, láhev Vincentky, originální lázeňský pohárek Labuť, ročenku města Luhačovice, Lázeňské listy, jídelní lístek z Francouzské restaurace hotelu Alexandria, ale i nedávno pořízené fotografie vedení naší společnosti. Nezapomněli jsme ani na několik mincí a lahvičku se slivovicí,“ popisuje Eduard Bláha, generální ředitel Lázní Luhačovice.

„Místo, kde bude schránka čekat na své objevení, jsme nezvolili náhodně. Rozhodli jsme se ji umístit symbolicky uprostřed kolonády přímo u bývalého pramene Amandky, kde již na podzim po dokončení rekonstrukce vznikne druhé veřejné pítko Vincentky,“ dodává E. Bláha. 

Lázeňská kolonáda s halou Vincentka patří mezi kulturní památky České republiky a je součástí areálu navrženého na Seznam světového dědictví UNESCO. Revitalizace si vyžádá více než sto milionů korun.

Hlavní partneři