Rybářské závody mládeže: Vítěz dokázal ulovit více než desetikilového kapra

K Luhačovické přehradě patří neodmyslitelně sportovní rybolov. Mimo rybářského klání dospělých se zde ovšem každoročně uskutečňují i závody určené mladým rybářům. Letošních jarních závodů mládeže se tu v sobotu 18. května  zúčastnilo celkem 87 mladých rybářů z celé republiky i ze Slovenska. 

„Závody byly zahájeny v 7 hodin ráno a hned po zahájení byl uloven první krásný kapr, konkrétně měl 80 cm a 9,25 kg. Tento úlovek také téměř celý závod jakožto nejtěžší vedl. Byl překonán až před závěrem závodu, který končil ve 13 hodin,“ informoval za organizátoriy  František Hubáček, hospodář Rybáškého svazu Luhačovického Zálesí.

Mladým účastníkům se podařilo ulovit řada nádherných trofejních ryby, užili si spolu s jejich doprovodem příjemného pobytu u vody, kterému přálo příjemné počasí. V závodě, který podpořilo také město Luhačovice se mohli držitelé nejlepších úlovků těšit také na velmi zajímavé ceny. Ať už na rybářské vybavení nebo poukaz na zájezd s rybařením v Norsku a povolenky na zdejší revír nebo další ceny. Závod sám byl napínavý až do posledního okamžiku. „Hlavně proto, že ryby opravdu braly a poslední se vážily až pár minut před koncem závodu,“ doplnil Hubáček. A jak to nakonec dopadlo? Zmíněný úvodní skvělý úlovek Tomáše Waltera dokázal překonat v závěru  Matěj Kočica ze Suché  Lozi.  Dokázal zdolat kapra o hmotnosti 10,6 kg a délce 77 cm a tím si zajistil vítězství. Druhý tak tedy zůstal T. Walter z Troubek, za ním na třetim místě Robin Lukáš ze Šanova, terý ulovil také krásného kapra (9,11 kg, 81 cm).

FOTA K ČLÁNKU (SNÍMKY: RSLZ)

DRUHÉ MÍSTO

TŘETÍ MÍSTO

 

DALŠÍCH PÁR SNÍMKŮ ZE ZÁVODŮ  (Více informací a fotek lze najít na webu rybari-luhacovice.com )

   

 

Akce v Luhačovicích

Úsměvy Uršuly Klukové s písničkami Pepy Štrosse
Folklorika Fest
Další akce v Luhačovicích…
Hlavní partneři
Vincentka