Orientační běh: Vendula Horčičková získala na MČR ve sprintu pro Luhačovice bronz

Zisk bronzové medaile z prestižní kategorie žen D21 a čtvrté místo pro smíšenou štafetu.

To jsou krásné výsledky, které se podařily zástupcům oddílu orientačního běhu TJ Slovan Luhačovice na republikových šampionátech o předposledním květnovém víkendu. Nejprve se 18. 5. v Čáslavi závodilo ve sprintu. Vendula Horčičková zdolala trať v čase 14:39, a to s osmadvacetisekundovou ztrátou na vítěznou Adélu Indrákovou z SK Žabovřesky Brno. Druhá doběhla V čase 14:26 Denisa Kosová z OK 99 Hradec Králové. V nejprestižnější kategorii mužů H21 doběhl za Luhačovice Jonáš Hubáček na děleném 7. místě, dělené 12. místo obsadil Vojtěch Sýkora.

O den později se konaly závody MČR sprintových štafet v Pardubicích. Tam doběhla luhačovická štafeta těsně pod medailovými umístěními na 4. místě. Tohoto výbornéoho výsledku dosáhla štafeta ve složení Magdalena Čermáková, Vojtěch Sýkora, Jonáš Hubáček a Vendula Horčičková. Vybojovat čtvrté místo nebylo jen tak. Zatímco týmy, které obsadily první tři místa, tedy Hradec Králové, Šumperk a Žabovřesky, měly před ostatními odstup, za nimi to bylo těsné. O tom, jaké bude pořadí dalších týmů se rozhodovalo v závěru ve finiši, který byl za Luhačovice v rukou právě díky V. Horčičkové.