Fotbalové béčko nastřílelo v Březolupech 6 branek, áčko si neporadilo s týmem Štítné

Víkendová utkání přinesla pro fanoušky luhačovického fotbalu radost i zklamání.

Velice pozitivně jistě všichni přivítali úspěšný výsledek sobotního zápasu béčka proti  Březolupům na jejich hřišti. Zápas Luhačovice začaly dobře, když Ďurďa vstřelil úvodní branku. Poté domácí převzali iniciativu a povedlo se jim vyrovnat. Střelec první luhačovické branky pak ale přidal další gól do sítě domácích Březolup a poté se po krásné individuální akci prosadil David Červenka a Luhačovice začaly v zápase jasně dominovat. Ještě před poločasem opět skóroval D. Červenka. Stav 1:4 po první půli zápasu nedokázali domácí zvrátit, i když měli mořnost střílet penaltu, kterou se jim ale proměnit nepodařilo. Skóre v závěru zápasu pak ještě ve prospěch lázeňského týmu navýšil Jan Šůstek, který přidal hned dva góly, a to v  82. a 85. minutě. Uzavřel tak na konečných 1:6 ve prospěch Luhačovic.

To A – tým bohužel nedokázal najít při nedělním venkovním zápase recept ta tým Štítné nad Vláří. Tradičně těžký soupeř využil k vstřelení gólu do luhačovické svatyně nařízeného pokutového kopu. I přes tlak týmu lázeňského města se naopak do brány domácích trefit gól nepodařilo. Domů si tak luhačovický z venkovního zápasu po prohře 1:0 nepřivezl.

“Potvrdilo se, že na Štítnou neumíme. V prvním poločase to byla oboustranná holomajzna. Ve druhé půli jsme začali dobře. Kdy vyložené šance neproměnil Pavlíček, Postava, Červenka Š. a Talaš. Tam jsme si utkání pravděpodobně prohráli. Myslím, že to je pro domácí šťastné vítězství,” okomentoval zápas trenér Luhačovic Jan Jelínek.

Snad se áčku povede lépe v dalším zápase. Ten sehrají Luhačovice v sobotu 1. 6. od 10:15 na domácím hřišti proti Baťovu. Body by se hodily, protože tým lázeňského města stále sahá po vítězství v letošním Krajskému přeboru. Ten ovšem aktuálně vedou Skaštice s 54 body. Luhačovice na aktuálně druhém místě ztrácí ale pouze bod. Třetí je zatím Provodov se 47 body.