Kvalita vody v Luhačovické přehradě přeje koupání

Koupací sezóna je díky horkým červnovým dnům už v plném proudu. Mnozí lidé se přitom osvěží rádi nejen v bazénech, ale také v přírodních nádržích. Nic zatím nebrání využít tuto možnost ani v Luhačovické přehradě. Podle infomací od hygieniků z Krajské hygienické stanice ve Zlíně se ani horké letní dny ohlašující příchod léta a blížích se prázdnin nepodepsaly negativně na kvalitě vody v nádrži.

Zatímco při měření na konci května zhodnotili hygienici vodu odebranou z Luahčovické přehrady jako vhodnou ke koupání i když s mírně zhoršenými vlastnostmi, v červnu nevykazovala vůbec žádné závady. Další vzorky vody z Luhačovické přehrady i dalších nádrží v kraji  mají být odebrány k 24. červnu. Aktuální informace o kvalitě vody v přírodních nádržích v kraji lze sledovat na odkaze:

http://www.khszlin.cz/24994-koupani-ve-volne-prirode-rekreacni-sezona-2019

INFORMACE KHS ZLÍN

  27.5. 10.6.
Luhačovice – u hráze  Voda vhodná ke koupání se zhoršenými smyslově postižitelnými vlastnostmi  Voda vhodná ke koupání
Luhačovice – kemp  Voda vhodná ke koupání se zhoršenými smyslově postižitelnými vlastnostmi  Voda vhodná ke koupání
Voda vhodná ke koupání Voda vhodná ke koupání. Nezávadná voda s nízkou pravděpodobností vzniku zdravotních problémů při vodní rekreaci s vyhovujícími smyslově postižitelnými vlastnostmi.
Voda vhodná ke koupání se zhoršenými smyslově postižitelnými vlastnostmi Voda vhodná ke koupání s mírně zhoršenými vlastnostmi. Nezávadná voda s nízkou pravděpodobností vzniku zdravotních problémů při vodní rekreaci se zhoršenými smyslově postižitelnými vlastnostmi, v případě možnosti je vhodné se osprchovat.

Akce v Luhačovicích

Úsměvy Uršuly Klukové s písničkami Pepy Štrosse
Folklorika Fest
Další akce v Luhačovicích…
Hlavní partneři
Vincentka