Rekonstrukci křižovatky v Družstevní se podařilo zkoordinovat s opravou plynovodu

V půli června tomu byl asi měsíc, co se začalo pracovat na přestavbě komplikované a nepřehledné křižovatky v luhačovické Družstevní ulici u Domova pro seniory.

Průběh prací se sice termínově oproti původnímu plánu o pár dnů posunul, ale to jen proto, že se rekonstrukci podařilo zkoordinovat s dalšími opravami, konkrétně obnovou plynového vedení. „Aby se místo nemuselo rozkopávat dvakrát po sobě, což by bylo nehospodárné, podařilo se nám dohodnout s plynaři na uspíšení termínu jejich prací na opravě potrubí, které měli plánovány až na začátek podzimu. Mohlo se tak začít tím, že plynaři realizovali v místě křižovatky přeložkou vedení a rekonstrukci plynovodního řadu. Pak pokračovali do dalších úseků Družstevní a postupně pak mohla začít stavební firma pracovat na samotné opravě křižovatky,“ přiblížil místostarosta Jiří Šůstek, v jehož kompetencích jsou majetkové záležitosti města.

Zdržení rekonstrukce není nijak zásadní a práce pokračují se zanedbatelnou úpravou termínu podle plánu. Samozřejmě se ale neobejdou bez dopravních komplikací pro řidiče i pro pěší. „Děkujeme lidem za vstřícnost a pochopení těchto nutných průvodních jevů stavby. Občané sice teď mají přesunuty popelnice, používat musejí náhradní chodník, dočasně je tu dopravní omezení a zkomplikovaná doprava, ale zase vědí, že jejich lokalita bude brzy krásně opravená a z hlediska dopravy daleko bezpečnější,“ poznamenal Šůstek. Popsal také, v jaké fázi byla oprava křižovatky v půli června: „Teď jsme v rámci první etapy, kdy se muselo udělat nové napojení na ulici V Drahách, která se směrem do stávající křižovatky pak uzavře. Návazně se dělá chodník na protější straně a bude přesunut vjezd na parkoviště. Potom bude pokračovat další etapa, řešící napojení ulice Hrazanské a výstavbu autobusové zastávky,“ popsal místostarosta. Rekonstrukce křižovatky má být hotová ještě letos. Jde o největší letošní investici města v hodnotě cca 6,7 milionů Kč. 

 

Akce v Luhačovicích

Luhačovické řezbářské sympozium
Den pro PAHOP
Degustace prosecco a sabrage
Hudba Hradní stráže a Policie ČR
Další akce v Luhačovicích…
Hlavní partneři
Vincentka