Pátrání po seniorovi mělo šťastný konec

V neděli 30. června po patnácté hodině přijal operační důstojník na lince tísňového volání policie oznámení o pohřešování jednoho z klientů penzionu pro seniory poblíž Luhačovic, který odešel před hodinou a půl na procházku a nevrátil se zpět.

Vzhledem k věku muže a ke klimatickým podmínkám, kdy venkovní teplota ukazovala 35 stupňů ve stínu, začali policisté z Luhačovic po seniorovi okamžitě pátrat. Měli k dispozici popis sedmaosmdesátiletého muže, věděli, že chodí za pomoci francouzské berle a že je dezorientovaný. Mobilní telefon u sebe neměl. Na pomoc jim přijel také policejní kynolog se speciálně vycvičeným psem Canem.

Psovod začal se psem systematicky propátrávat okolí penzionu. Po několika minutách označil služební pes ve vysoké trávě místo, kde psovod uviděl ležet osobu bez pohybu. Záhy zjistil, že se jedná právě o pohřešovaného muže. Muž nijak nekomunikoval, byl vysílený a dehydrovaný. Na první pohled bylo zřejmé, že pár metrů od penzionu spadl z nevysokého srázu, kde zůstal zraněný ležet. Opodál ležela hůl, za pomoci které se muž pohyboval.

Policista nejprve poskytl zraněnému muži první pomoc, poté zavolal záchranáře a hasiče, kteří muže z místa vyprostili. Záchranáři ho poté převezli k ošetření do nemocnice. 

Hlavní partneři
Vincentka