Luhačovice otevřou sportoviště u místní ZŠ pro veřejnost

Děti z Luhačovic, ale třeba i ty, které jsou v lázeňském městě na pobytu, mohou nově využívat moderní hřiště u ZŠ Luhačovice. Zasportovat si sem mohou přijít samozřejmě i dospělí. Jde o další z kroků, kterým se město snaží rozšiřovat možnosti pro aktivní trávení volného času, ať už pro místní nebo návštěvníky.

„Hřiště bude pro veřejnost otevřeno o prázdninách denně od 9 do 20 hodin, během školního roku pak ve všední dny samozřejmě až po vyučování, a to od 15 do 18 hodin a počítá se i s otevřením o víkendu. Snažíme se tak zajistit lepší občanskou vybavenost a vyhovět přání občanů, kteří se na vedení města v této věci už dlouho obraceli. Věřím proto, že tento krok všichni uvítají,“ nastínil starosta města Marian Ležák.
Po dohodě s ředitelem školy, kterou město zřizuje, tak bude hřiště fungovat od 9. července v novém režimu. „Jeho součástí je také určení 7 osob z řad dospělých, kteří se ochotně angažovali a budou podle dohody pomáhat správci hřiště. Zejména půjde o dohled na otevírání a uzavírání sportoviště. Začíná také platit provozní řád, který určuje, jak se na hřišti mají lidé chovat, co do jeho areálu patří a co je tam zakázáno,“ dodal Ležák.
Starosta přitom věří, že sportoviště bude veřejnost využívat svědomitě. „Očekávám odpovědný přístup občanů, kterým se tímto snažíme vyjít vstříc. Jistě si dospělí i děti uvědomují, že hřiště bylo zbudováno za vynaložení nemalých finančních prostředků a jeho otevření pro sport mimo školní vyučování je možné jen za předpokladu, že se nastavená pravidla budou respektovat,“ uzavřel starosta.

Hřiště u ZŠ Luhačovice je prozatím pro veřejnost nepřístupné, to se ale má změnit.

Hlavní budova ZŠ, součástí komplexu za ní je i areál hřiště.

Akce v Luhačovicích

Den sesterství
Wellness & Beauty Days
Vařte jako šéfkuchař! Rezervace menu do 6. 5.
Lobby bar LUHAČOVICE – víkendové okénko OTEVŘENO
Další akce v Luhačovicích…
Hlavní partneři
Vincentka