Luhačovice vybudují nový skatepark za 2,7 milionu Kč

Veřejnosti v Luhačovicích bude brzy sloužit další moderní sportoviště. Město vybuduje nový skatepark v Zahradní čtvrti na volné ploše kousek za autobusovou zastávkou. Sportoviště ale rozhodně nebude určeno jen pro vyznavače skateboardingu, ale třeba i dětem, které si oblíbily freestylové koloběžky či kola, a má sloužit jako volnočasový spot pro setkávání různých generací, který nabídne i další pohybové a naučné aktivity.

Součástí tak mají být mimo „skejťácké“ překážky i různé jiné herní a odpočinkové prvky. „Snažíme se nejen opravovat, ale i rozšiřovat počty dětských hřišť a zlepšovat tak občanskou vybavenost především pro rodiny s dětmi. Město tím chce zajistit další možnosti pro smysluplné trávení volného času hlavně nejmladších generací,“ poznamenal starosta Luhačovic Marian Ležák.
Celkové náklady na nový skatepark budou cca 2,7 milionu korun. Jak přiblížil místostarosta Jiří Šůstek, který má v kompetencích majetkové záležitosti města, jen asi půlka půjde z luhačovického rozpočtu. „Na nové hřiště získalo město dotaci ve výši 1,3 milionu korun. Projekt Volnočasový spot Luhačovice bude realizován za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj. Nejde jen o nákup speciálních překážek pro hřiště, ale také samotné vybetonování plochy a dodání dalšího mobiliáře,“ přiblížil Šůstek. Začít s realizací se má už koncem prázdnin. „S dokončením počítáme ještě letos,“ dodal místostarosta. Realizace nového skateparku byla připravována už déle, ale čekalo se na dotaci. „Projekt jednotlivých prvků a podklady pro žádost o dotaci byly zpracovány už v roce 2018, ale dotace byla schválena teprve na začátku června,“ doplnil Šůstek.

Po novém skateparku volala sama veřejnost a několikrát se kvůli tomu občané obraceli na zastupitelstvo, a to už v minulém volebním období. Že město skatepark v nejbližší době realizuje ocenila proto i Jolana Kozubíková, která kvůli němu před časem zastupitele oslovila. „Jsem ráda, že k hlasu lidí, kteří se na zastupitele obrátili, město není hluché,“ poznamenala Kozubíková. Přiblížila také, že se vlastně k prosazování nového sportoviště dostala náhodou. „Chodila jsem se svými dětmi na původní skejťácké hřiště za pizzerií Rimini. Spousta malých, kteří tam chodili, byla nešťastná, v jakém je hřiště stavu. Původně se uvažovalo, že by šlo hřiště nějak svépomocí opravit, ale staré skejťácké překážky staré tak 20 let by už dnes neodpovídaly nutné certifikaci. Ve spolupráci s dalšími rodiči jsme začli zjišťovat, co by se v tom dalo udělat a i s peticí podepsanou řadou dětí jsme se obrátili na město. Že se nakonec podaří dosáhnout cíle, mě těší hlavně kvůli dětem, protože od nich šla iniciativa a takovéto nové hřiště jich ocení opravdu celá řada,“ doplnila Kozubíková. Na hřiště sice budou s koloběžkami a skateboardy chodit do jiné lokality, ale vzdálené jen pár minut a, jak vysvětlil starosta Luhačovic, pro dětské hry daleko bezpečnější.

„Hřiště za Rimini bylo skryté a nepřehledné, což bylo pro děti nebezpečné, například v případě zranění při sportu by se k nim nemusela dostat včas pomoc. Proto už minulý rok byla hledána alternativní varianta a nakonec vybrána lokalita v Zahradní čtvrti, kde bude sportoviště naopak otevřené, přehledné a dobře dostupné,“vysvětlil starosta Ležák. Připomněl také, že město v poslední době podpořilo sportovní aktivity dětí hned několikrát. „Otevřeli jsme pro veřejnost nedávno hřiště u základní školy a podpořili materiálně projekt Natřeme to! V něm se sami teenageři rozhodli zlepšit stav jiného oblíbeného hřiště na basket, natřením plotu kolem sportoviště,“ uzavřel starosta.

Akce v Luhačovicích

Den sesterství
Wellness & Beauty Days
Vařte jako šéfkuchař! Rezervace menu do 6. 5.
Lobby bar LUHAČOVICE – víkendové okénko OTEVŘENO
Další akce v Luhačovicích…
Hlavní partneři
Vincentka