Turisté vzali Luhačovice útokem: infocentrum hlásí 500 návštěvníků denně, hoteliéři plnou kapacitu

Luhačovice v těchto dnech zažívají velký nápor návštěvníků. I na běžně hojně navštěvované lázeňské město je jejich příliv nevídaný. Na první pohled je to zřejmé z informací místního infocentra. „Denně teď máme u nás až kolem 500 návštěvníků. Takový nápor jsme snad nezažili, a to v posledních letech počet turistů, kteří k nám chodí, stále stoupá,“ informovala Terezie Bartoníčková z Městského turistického informačního centra, které funguje při domu kultury Elektra. 

Plnou vytíženost hlásí největší z poskytovatelů ubytování, akciová společnost Lázně Luhačovice, která nabízí na 1300 lůžek v řadě různých hotelových zařízení. „Jedeme na plno a dá se říct, že kapacita je plně vyprodaná. Místa lze sice občas i tak sehnat, ale je to v případech, že někdo na objednaný pobyt z nějakých důvodů nedorazí nebo objednávku těsně před nástupem stornuje,“  poznamenal Jiří Dědek, výkonný ředitel Lázní Luhačovice, a.s.  Jak je tedy patrné, zájem nijak negativně neovlivnila ani letošní oprava známé luhačovické kolonády.

Vyprodáno mají také v hotelu Pohoda u Luhačovické přehrady, který disponuje 183 lůžky. „Až na úplné výjimky, kdy se občas objeví třeba jeden volný pokoj, je zcela vyprodáno a to v podstatě až do konce prázdnin. Nenabízíme proto už ani žádné last moment pobyty, zkrátka máme úplně plno,“ přiblížil ředitel hotelu Josef Michálek. Že jsou Luhačovice plné turistů, je podle něj výsledkem usilovné spolupráce. „Radnice i podnikatelé se spojili k intenzivní propagaci luhačovického regionu a příval návštěvníků dokazuje, že to přináší ovoce,“ poznamenal Michálek.

Vytížení kapacit hlásí i další poskytovatelé ubytování. „Úplně vyprodáno jsme měli tento týden a také před 14 dny,“ poznamenala třeba provozní vedoucí hotelu Ambra Anna Návojová. Ani když jsou u nich aktuálně nějaké volné pokoje, nemohou se prý ale radovat všichni zájemci. „Volné jsou případně pouze menší pokoje, vícelůžkové apartmány, které tak rády využívají rodiny s dětmi, jsou plně vytížené,“  sdělila Návojová. Dodala, že Ambra má 54 pokojů s cca 110 lůžky (někde jsou navíc možnosti přistýlek). Plno hlásí třeba i další z velkých zařízení, Lázeňský léčebný dům Praha. „Volných míst máme teď velmi málo,“ potvrdila majitelka Anna Kneblová. Lidé, kteří by si ještě v létě rádi Luhačovic užili a nemají ubytování zatím zajištěno, si úplně zoufat ale nemusejí. Z větších hotelů, které jsme oslovili, nám potvrdila ne tak zanedbatelnou část volné kapacity ředitelka hotelu Harmonie Martina Valčíková. Nutno ovšem dodat, že vyprodat tento hotel do posledního místečka se obvykle nestává, vždyť budovy Harmonie I. a II. nad Luhačovickou přehradou skýtají dohromady kapacitu přes 500 lůžek.

Zcela zaplněnou kapacitu naopak hlásí třeba jeden menších podniků, a to Penzion Monika v samotném centru Luhačovic. Šestice pokojů s celkově 17 lůžky je zaplněna na celé léto „Nejbližší termín, kdy je něco volné, máme 25. srpna,“ popsala provozovatelka penzionu Iveta Jahodová. Jiný penzion Pomněnka hlásí ještě pár míst volných, jak sdělila vedoucí tamní recepce Markéta Plášková. „Někdy lidé pobyt zruší, tak teď máme 4 pokoje volné,“ poznamenala Plášková.

Kdo si pokoj neobjednal předem, ubytování tak nemusí najít snadno. Pomoci se v tom turistům snaží samozřejmě právě městské infocentrum. „Prosíme hoteliéry a majitele penzionů, aby nám recepce hlásily, jestli mají aktuálně volnou kapacitu. Právě díky aktuálním informacím o volných ubytovacích kapacitách můžeme pak lépe pomoci uspokojit požadavky návštěvníků i na poslední chvíli,“ doplnila za luhačovické íčko Terezie Bartoníčková.

Připomenula ale také důvody, proč do města lidé mají stále více důvodů zavítat, a to díky projektům které vznikly díky výrazné podpoře města. „K atraktivitě Luhačovic toto léto přispívá i nový zážitkový audio průvodce Zvuková mapa Luhačovic promlouvající hlasy známých herců nebo rovněž pro tyto prázdniny spuštěný projekt „Hurá ven!“ Ten zas nabízí zajímavé vyžití hlavně pro rodiny s dětmi na různých místech města,“ naznačila Bartoníčková. Mimo to se v místním muzeu například  děti zase mohou zapojit do soutěže vyhlášené televizí ČT Déčko. Dlouhodobě návštěvníky bezesporu do Luhačovic lákají kromě lázeňských pramenů a úžasné atmosféry místa také skvělé služby hotelů i bohatý kulturní život. Samozřejmostí řady hotelů jsou wellness služby, často nechybí půjčování kol a koloběžek přímo na hotelech a hosté vědí, že se budou v Luhačovicích bavit. Kromě toho, že není problém si v Luhačovicích zajít „na taneček“ třeba do hotelu Litovel nebo na Elektru, lázeňské město nabízí pravidelně celou řadu kvalitních kulturních programů, úspěšnou akci střídá hned další, festival se střídá s jiným festivalem. Není divu, že lákají velké počty návštěvníků.

Příliv hostů do lázeňského města těší starostu města Mariana Ležáka. „Zájem návštěvníků jen potvrzuje, že Luhačovice jsou a vždy budou perlou Moravy. Přízně turistů si velmi vážíme a snažíme se stále zlepšovat ve městě různé služby a dělat Luhačovice ještě atraktivnějšími. Připravujeme proto řadu dalších projektů, jako rozšíření odstavných parkovacích ploch, bezplatné wifi zóny, obnovu zeleně a realizaci nových sportovních události, které přidají další důvody k návštěvě našeho krásného města,“ poznamenal Ležák.

Akce v Luhačovicích

Den sesterství
Wellness & Beauty Days
Vařte jako šéfkuchař! Rezervace menu do 6. 5.
Lobby bar LUHAČOVICE – víkendové okénko OTEVŘENO
Další akce v Luhačovicích…
Hlavní partneři
Vincentka