V tomto týdnu čeká Luhačovice řada zajímavých akcí

Na celou řadu zajímavých akcí mohou lidé v Luhačovicích zamířit v prvním zářiovém týdnu. Výběr je opravdu bohatý, dovolujeme si proto upozornit alespoň na některé z nich. 

Jednak se ve dnech 4. – 7. září koná 7. ročník festivalu Dny slovenské kultury. V bohatém programu festivalu si publikum může mimo jiné vychutnat dvakrát vystoupení slovenského folklorního souboru (představí se Malý Vtáčník z Prievidze a Máj z Piešťan). Sehráno bude rovněž divadelní představení Mandarinková izba, ve kterém se kromě jiných představí také Maroš Kramár. Konat se budou i další hudební vystoupení – jednak skvělého slovenského multiinstrumentalisty Michala Smetanky, ale také vynikající slovenské formace Funny Fellows s hosty Csongorem Kassaiem a Janikou Kolářovou. Na akci nebude chybět v úvodní den slavnostní odhalení lavičky Dr. Františka Veselého, který kromě toho, že měl zásadní podíl na budování místních lázní, byl také velkým propagátorem slovanské vzájemnosti. Program lze najít na: https://www.lazneluhacovice.cz/25009-dny-slovenske-kultury

 Ve čtvrtek 5. září se uskuteční v luhačovickém kostele oslavy 15. výročí založení Charity Luhačovice. Od 17 hodin mše celebrovaná arcibiskupem Janem Graubnerem. Po ní bude následovat ocenění dlouholetých spolupracovníků a dobrovolníků. V souvislosti s výročím se také uskuteční v pátek Burza neziskových organizací a sociálních služeb v Městské knihovně Luhačovice.

 V neděli 8. září se pak na Lázeňském náměstí koná další ročník velmi populárního Kloboukového dne. Akce s historickou módní přehlídkou v podání členů a příznivců Luhačovického okrašlovacího spolku Calma začíná v 15 hodin. (videa z ročníků 2017 a 2018 jsou k dispozici na odkazech: http://www.luhacovice.cz/27964n-video-kloboukovy-den-2017?preview=1 a http://www.luhacovice.cz/28318n-video-kloboukovy-den?preview=1 )

   

Hlavní partneři
Vincentka