Dokončování rekonstrukce křižovatky v Družstevní ulici

V druhém říjnovém týdnu se začal pokládat nový povrch silnice v Družstevní ulici, a to v místě opravované křižovatky u luhačovického Domova pro seniory.

Rekonstrukce komplikovaného silničního uzlu, která je letošní největší investicí města, tak postoupila do finální fáze. Křižovatka ulic Družstevní, Hrazanské, V Drahách a Ludkovické se začala opravovat v květnu. Od té doby bylo zbudováno nové napojení ulic, které zpřehlední dopravní situaci motoristům i chodcům a rekonstruovány byly i přilehlé chodníky a proběhly další úpravy prostranství. „Ve směru do centra vznikl zastávkový záliv, protože zde nově budou zastavovat linkové autobusy. V opačném směru bude zastávka v jízdním pruhu. Stavba byla oproti původním plánům navíc rozšířena o opravu vozovky a chodníků od křižovatky k železničnímu přejezdu u zámku. Tento úsek silnice už byl také ve špatném stavu, takže jej chceme opravit zároveň s probíhající stavbou,“ uvedla vedoucí odboru správy majetku MÚ Luhačovice Magdalena Blahová. Původní předpokládané náklady cca 6,7 milionů se tak o něco navýší. „Vzhledem k rozšíření oprav o pokládku 357 metrů čtverečních nového povrchu vozovky a o rekonstrukci chodníků bude cena cca 7,4 milionů Kč. Práce mají být hotovy do konce října,“ dodala Blahová.
Rekonstrukci provázela některá nutná dopravní omezení, práce se ale podařilo sladit také s opravou plynovodu, aby se v Družstevní stejné místo nemuselo rozkopávat dvakrát po sobě. Součástí oprav jsou rovněž parkové úpravy.

  

Akce v Luhačovicích

Folklorika Fest
Další akce v Luhačovicích…
Hlavní partneři
Vincentka