Luhačovičtí sokoli si zvolili nového starostu tělocvičné jednoty

V pátek 11. října se uskutečnila v klubu Sokolka valná hromada TJ Sokol Luhačovice, kde si sokoli zvolili novým starostou své organizace Roberta Kolaříka, který je trenérem házenkářského oddílu a dlouhodobě je aktivní v užším vedení tělocvičné jednoty. Kolařík nahradil ve funkci starosty luhačovického Sokola letos zesnulého dlouholetého šéfa organizace Petra Mikulce. 

A s čím jde nový šéf luahčovického Sokola Robert Kolařík do funkce starosty této organizace?

„Má volba byla praktickým vyústěním situace, která vznikla po smrti Petra Mikulce, který nějakým způsobem nastavil laťku spolupráce s městem, tvorby sportovně-kulturní činnosti, které jsou spojeny s budovou sokolovny a s Luhačovicemi jako takovými. Luhačovický Sokol je trošku odlišný, než je standardní struktura České obce sokolské, kde se více zabývají všestranností, my se více zabýváme konkrétními sporty. Kuželky  a házená jsou sporty, které provozujeme. Ženy, které cvičí všestrannost, tak to je ale činnost, kterou chceme také dále podporovat,“ sdělil nový starosta luhačovického Sokola.

Jaký je  podle Vás význam Sokola v dnešní době?

„Samozřejmě nám jde o to přitáhnout ke sportování co nejvíce mladých lidí. Přestože Česká obec sokolská teď celorepublikově vytvořila jakousi  novou image, nemyslím, že se to úplně podařilo v tom, že je to hodně založené právě na cvičení všestrannosti, kdežto my to stavíme hlavně na sportu. Věřím ale, že určitý úpadek sportování pod hlavičkou tělocvičných a tělovýchovných jednot, který v součastosti je, se ale trošku narovná a děti a dospělí budou chtít zase více se organizovat a být členy organizací, kde mají zajištěnou činnost a určitou výlučnost,“ poznamenal  Kolařík.

Na valné hromadě luhačovického Sokola se mimo volby nového starosty účastníci věnovali také možnostem dalšího rozvoje organizace a spolupráce s městem. Zejména se jednalo o otázkách materiálního zázemí tělocvičné jednoty. Sokol patří mezi nejvýznamnější ze zájmových organizací ve městě, na setkání proto zavítal i starosta Luhačovic Marian Ležák, který rovněž pogratuloval Robertu Kolaříkovi ke zvolení. Sokol je pro město výnamný nejen tím, že občanům nabízí sportovní aktivity, ale společně se spřátelenou TJ Slovan Luhačovice pravidelně pořádá společenské akce – oblíbenou masopustní veselici zvanou Šibřinky a také Pochovávání basy. V tomto roce si luhačovičtí sokoli připomenou 110 let od založení své organizace, a to také výstavou v galerii domu kultury Elektra, jejíž vernisáž se uskuteční 23. listopadu. 

  

/          

Akce v Luhačovicích

Výstava – Masky, kostýmy, maškary
Šibřinky
Pochovávání basy
Další akce v Luhačovicích…
Hlavní partneři
Vincentka