Jáchym Hanák přivezl z Mistrovství světa 2019 ve sportovním aerobiku dva cenné kovy!

Na světový šampionát do Leidenu se sjela elita sportovního aerobiku z České republiky, Německa, Itálie, Švýcarska, Belgie, Ruska, Finska, Francie, Kypru, Polska, Jihoafrické republiky, Nového Zélandu a Austrálie. Mezi reprezentanty ČR se nominoval i Luhačovjan Jáchym Hanák, závodník klubu sportovního aerobiku MV TEAM UTB Zlín a domů ze šampionátu přiváží titul vicemistr světa v kategorii junior muži a titul II. vicemistr světa v kategorii junior duo.

Ve dnech 10. až 12. října se Jáchym Hanák v Holandsku zúčastnil Mistrovství světa ve sportovním aerobiku i přes skutečnost, že nominační pravidla jsou neúprosná, z každého státu, který je registrovaný v mezinárodní organizaci FISAF, se na mistrovství světa nominují pouze tři nejlepší závodníci ve své kategorii.

Jáchym reprezentoval jak FISAF ČŔ, tak Základní školu Luhačovice, město Luhačovice, sponzora TVD – technická výroba, a.s. Rokytnice a samozřejmě i svůj domovský klub MV TEAM UTB Zlín. Závody probíhaly ve čtvrtek a v pátek vyřazovacími koly a v sobotu finálovým kolem. Jáchym závodil ve dvou kategoriích, junioři muži, junioři dua. Finálové závody probíhaly v sobotu podvečer. Jáchym Hanák v kategorii junior muži již po třetí obhájil titul vicemistra světa a v kategorii dua společně s Terezkou Sečkařovou vybojovali titul II. vicemistři světa pro rok 2019!

Jáchym Hanák se v letech 2015, 2016, 2017, 2018 a 2019 nominoval na Mistroství světa a vždy přivezl některý z cenných kovů. V letech 2015 a 2017 to byly medaile zlaté a tituly Mistr světa. Letos měl Jáchym snad nejnáročnější sezónu za celou svou závodní karieru. Jednak u něj na jaře, ještě před začátkem závodní sezóny v ČR, došlo k vážnému zranění kolene. I přes tuto komplikaci Jáchym udělal maximum, aby nastoupil na nominační závody. Postupně doléčil zranění a absolvoval všechny povinné nominační závody. Na jaře potom Mistrovství Evropy, kde byl na stříbrném stupínku jak v DUU, tak v MUŽÍCH.

Obtížnost této sezóny je dána i tím, že v kategorii DUO závodil, na rozdíl o dřívějších sezón, proti dvojícím děvčat. Jáchym a Terezka tvořili jedinou smíšenou dvojici závodníků v ČR. Díky důsledné přípravě, dobré životosprávě, kladnému přístupu k tréninkům a své lásce k tomuto sportu překonal všechny obtíže a z Mistroství světa s velkou radostí přivezl dva cenné kovy, stříbro a bronz. Terezka Sečkařová je o rok mladší závodnice, která 3x týdně dojíždí na tréninky ze Bzence. Je velmi talentovaná a cílevědomá. Díky profesionálnímu vedení a přístupu trenérky tak oba mladí závodníci s přehledem obstáli ve velmi silné světové konkurenci. Jáchyma letos čekají ještě poslední závody této podzimní sezóny v Českých Budějovicích a následně pak příprava na novou, jarní sezónu.

Hlavní partneři