Luhačovické íčko se v Den turistických informačních center prezentovalo i živým vstupem do ranního vysílání České televize

Ve čtvrtek 24. října se luhačovické Městské turistické informační centrum zapojilo do celorepublikového Dne turistických informačních center ČR. Ten na uvedené datum poprvé vyhlásila asociace ATIC sdružující celorepublikově infocentra. 

Každé z necelých dvou set do akce zapojených íček si přichystalo pro návštěvníky nějakou speciální pozornost – například zvali na znalostní kvíz nebo nabídli kávu či čaj, rozdávaly se také balónky s logem ATIC a podobně. Česká televize si luhačovické infocentrum u příležitosti této akce vybrala k živému vstupu do svého ranního vysílání Studio 6, aby lidem akci i práci infocenter přiblížila. A jistě to byla dobrá volba, protože íčko v lázeňského města se díky úrovni služeb pyšní nejvyšší klasifikací A, která byla v republice udělena pouze dvacetkrát.  Na dotazy redaktora ČT Luboše Dostála odpovídala jednak pracovnice infocentra Eva Kalužíková a také Hana Slováková, ředitelka Městského domu kultury Elektra, pod který luhačovické íčko spadá již řadu let. Slováková infocentrum řídí už od roku 2001, kdy ale ještě patřilo pod jeden z odborů městského úřadu. Může tak hodnotit, jak se za uplynulá léta proměnilo. Jednak jde o radikální nárůst počtu návštěvníků. „Od zhruba 20 tisíc hostů, kteří infocentrum navštívili tehdy, jsme se dostali až k rekordním více než 70 tisícům klientů v letošním roce,“ uvedla Slováková. I požadavky návštěvníků se ale různě mění. „Dnes k nám lidé přicházejí cíleně, základní informace už většinou mají a spíš hledají doporučení, zkušenost, novinky, zážitky. Tráví zde méně času a chtějí jej využít. Hodně se změnily i naše možnosti. Zatímco dříve jsme letáky a materiály z jiných měst složitě sbírali na veletrzích, dnes je všechno díky internetu a sociálním sítím jednodušší. Na druhou stranu je ale informací tolik, že se v nich návštěvník hůře orientuje. A právě tady je i dnes i do budoucna důležitá role informačních center. Pomoci lidem, poradit, vyslechnout je, a co je hodně důležité: získat zpětnou vazbu,“ zmínila Slováková.

A co si na Den informačních center připravilo pro návštěvníky luhačovické íčko? To prozradila referentka infocentra Eva Kalužíková.
„Speciálně na tento den jsme si pro návštěvníky přichystali speciální kartičky. Na každé z nich je nějaká zajímavost z Luhačovic. Například připomenutí, že zdejší Dům Bedřicha Smetany mohou lidé znát také z televizního seriálu Četníci z Luhačovic jako Hotel Popper. Jiná kartička je seznámí zase s informací, že Luhačovice leží na rozhraní Valašska a Slovácka v oblasti zvané Luhačovické Zálesí. Mimo kartiček jsme rozdávali hostům také papírová leporela s krásnými fotkami Luhačovic,“ sdělila Kalužíková.
Zapojení se do Dne informačních center ale rozhodně není ojedinělou aktivitou luhačovického infocentra. Snaží se totiž stále zlepšovat služby a rozšiřovat nabídku. A to nejen nejrůznějších suvenýrů nebo orientačních map. Íčko například letos nabídlo návštěvníkům projekt Hurá ven. Ten na různých místech Luhačovic připravil pro děti skákací panáky, kreslící tabule a další aktivity. Za jejich splnění pak v infocentru na účastníky čekala sladká odměna. Infocentrum také zapůjčuje přehrávače nového unikátního zážitkového audioprůvodce Zvuková mapa Luhačovic.

Zmíněné vysílání ČT týkající se Luhačovic je dostupné na odkazu:

https://www.ceskatelevize.cz/porady/1096902795-studio-6/219411010101024/video/728349

Fota z natáční a z provozu infocentra:

       

Hlavní partneři