Luhačovice pořídily nové auto pro dobrovolné hasiče z místní části Polichno

Nové vozidlo pro dobrovolné hasiče, které pořídily Luhačovice díky dotacím, bylo v říjnu předáno Sboru dobrovolných hasičů v Polichně, jedné z místních částí lázeňského města.

„Jednotka SDH by měla mít kvůli akceschopnosti podle vyhlášky k dispozici dopravní automobil a v Polichně už disponovali jen starou Avií, vyrobenou v roce 1982. Bylo proto již opravdu nutné, aby jednotka dostala nové vozidlo. Využívat se bude samozřejmě při přepravě hasičů v případě zásahu, ale také například k ježdění družstva na závody v požárním sportu nebo při různých akcích, na kterých se SDH prezentuje,“ informovala vedoucí odboru správy majetku MÚ Luhačovice Magdalena Blahová.

Nově bude hasičům z Polichna sloužit devítimístný automobil značky Ford Transit Kombi. Celkové náklady na pořízení vozu činily 990 tis. Kč včetně DPH. „Největší část, a to 450 tisíc, pokryla dotace z Ministerstva vnitra ČR. Další dotace se podařila získat od Zlínského kraje, který přispěje 300 tisíci. Zbytek prostředků na nákup vozu šel z rozpočtu města,“ doplnila Blahová.

V posledních letech se městu podařilo pořídit také obdobná dopravní vozidla pro hasiče v Řetechově i pro SDH v samotných Luhačovicích. Pro zbývající místní část Kladná Žilín je předběžně přislíbena dotace Ministerstva vnitra ČR pro rok 2020.

    

Hlavní partneři
Vincentka