FOTOGALERIE: Štědrovečerní běh Zahradní čtvrtí 2019

Na Štědrý den se v Luhačovicích už po léta koná tradiční běh pořádaný oddílem orientačního běhu TJ Slovan Luhačovice. V roce 2019 se 24.12. uskutečnil už 31. ročník, kterému přálo počasí i velká účast závodníků a diváků. Na počasí měli organizátoři letos opravdu štěstí.

„Slunko vyšlo po dvou dnech přesně v jednu hodinu odpoledne, když jsem závod zahajoval přivítáním závodníků a hostů,
zašlo o půl třetí, když závody skončily,“ pochvaloval si předseda oddílu OB Libor Slezák. Účast byla rekorndí. „Celkově bylo 142 startujících a neběžících diváků bylo taky minimálně 100,“ doplnil Slezák.
V hlavní kategorii ( nad 15 let ) běžící trať o délce 2 kilometry to bylo 46 mužů a 27 žen. Velký zájem byl ale i dětských kategoriích na jim délkově uzpůsobených tratích. Nejmenších dětí ve věku do 6 let běželo 26, kategorie 7-9 let měla 25 účastníků a další skupinou na startu bylo 18 běžců ve věku 10-14 let.

A jak dopadla umístění mezi nejprestižnější kategorií dospělých?

„V mužích vyhrál obhájce prvenství z minulých let (2016-18) Vojtěch Sýkora časem 5,17 – tedy jednu vteřinu za traťovým rekordem.
Druhý doběhl Štěpán Mudrák ( 5,25 ) a třetí Michal Hubáček ( 5,38 ),“ informoval Slezák. Všichni zmínění jsou z domácího oddílu orientačního běhu TJ Slovan Luhačovice. Vítěz vedl už od startu, a závod měl jasný průběh, v ženách byl závod vyrovnanější. Do druhého kilometrového okruhu vbíhaly za sebou těsně čtyři vedoucí závodnice. V poslední pětistovce pro sebe vítězství získala zkušenější Renata Hubáčková ( 7,30 ) před mladými dorostenkami Kateřinou Nevěřilovou ( 7,33 ) a Sárou Bednaříkovou ( 7,39 ), všechny tři rovněž z domácího oddílu orientačního běhu.