V sobotu vyrazí do ulic na Luhačovicku tříkráloví koledníci

Tuto sobotu, tedy 11. ledna, vyrazí v Luhačovicích a okolních obcích do ulic tříkráloví koledníci. Desítky dobrovolníků z řad dospělých i dětí se v kostýmech tří králů vydají do ulic, budou putovat od domu k domu a prosit obyvatele o přispění na dobrou věc. Při Tříkrálové sbírce mohou občané do pokladniček jako každoročně přispět Charitě Luhačovice na přímou pomoc potřebným a na další rozvoj charitních služeb. Odměnou je vždy nejen pěkný pocit, ale i zazpívaná koleda a znamení K+M+B napsané od koledníků pro štěstí křídou nad vstup do domu či bytu.

„V Luhačovicích se skupinky koledníků sejdou v kostele, v 8 hodin se tu koná mše, při které jim bude požehnáno. Do ulic se tak vydají po deváté hodině ráno,“ informovala ředitelka Charity Luhačovice Lenka Semelová. Jak poznamenala, už s předstihem několika dnů luhačovická Charita rozváží po 11 obcích své působnosti označené pokladničky lidem, kteří mají v dané lokalitě sbírku na starost. Celkově se na Luhačovicku do koledování zapojí přes dvě stě lidí. „Počítáme jako v minulých letech s cca 55 skupinkami koledníků, každou tvoří tři králové a dospělý vedoucí. Větší část z lidí, kteří se zapojí už nám svou účast potvrdila. Byli bychom rádi, aby se takto přihlásili co nejdříve i všichni další, kdo chtějí s námi koledovat. I pokud by luhačovičtí účastníci přišli až ráno do kostela, určitě je ale neodmítneme a budeme rádi, když pomohou. Dřívější registrace ale velmi usnadní organizaci sbírky,“ doplnila Semelová.

Vloni na území, kde Charita Luhačovice působí, celkově koledovalo 52 skupinek koledníků,. Díky jejich snaze a štědrosti občanů Luhačovic a okolních obcí tu bylo vloni vykoledováno 376.546,- Kč, přičemž částka se oproti předešlému ročníku sbírky zvýšila. Věřme, že lidé budou i letos ještě o něco štědřejší než vloni a přispějí na dobročinnost ještě více.

INFORMACE S KONTAKTEM NA KOORDINÁTORA DOBROVOLNÍKŮ

Hlavní partneři