Kuželkáři po špatném podzimu potřebují bodovat. Po lednové prohře s Trstenou je čeká 1. února bratislavský Inter

Luhačovickým kuželkářům se podzimní část Interligy příliš nevydařila a v novém roce tak doufali v lepší formu a zisk bodů, který by je posunul ze spodních příček tabulky. Po  půli soutěže byli totiž až na předposledním 11. místě. 

S pouze 7 body za tři výhry a jednu remízu tak za sebou luhačovičtí sokoli nechali jen KK Slavoj Praha,  který měl ještě o jedno vítězné utkání méně. Ani v úvodu roku 2020 se ale nevedlo. První interligové utkání TJ Skol Luhačovice v roce 2020, sehrané 18. ledna na kuželně slovenského ŠKK Trstená Starek, skončilo výhrou domácích 6:2 a body tedy nepřineslo. Naposled přitom bodovaly Luhačovice 2. listopadu, když uhrály plichtu 4:4 s TJ Lokomotiva Česká Třebová.  Po několika skvělých medailových sezónách okořeněných dokonce ziskem tutulu republikového mistra ročníku soutěže 2017/18 a interligovým bronzem, se zdá, že tým TJ Sokol Luhačovice teď zažívá horší časy.  

Jak prozradil trenér luhačovických kuželkářů Vlastimil Červenka, za propadem výkonnosti stojí problémy s kádrem. „Skončili nám ze zdravotních důvodů dva silní hráči základního kádru Vaněk a Polách. Ti oba hrávali 600 kuželek za utkání. Je těžké tým doplnit. V utkáních tak hrají junioři, kteřým ale zatím chybí zkušenosti a výkonností se proto těžko dotahují na interligovou úroveň. To se pak odráží i na výsledcích,“ zhodnotil Červenka.  

Snad obrat přinese nejbližší utkání, ve kterém zajíždějí luhačovičtí na kuželnu KK Inter Bratislava. S tímto soupeřem má tým lázeňského města v posledních letech velmi dobrou bilanci, takže je to jistě vhodná příležitost pokusit se o  zvrat trendu posledních utkání.  V podzimní části soutěže nad Interem vyhrál luhačovický tým doma 6 : 2.  Body by se i tentokrát velmi hodily.

V následujícím kole totiž pak čeká Luhačovice první domácí zápas roku 2020. Ten se odehraje na kuželně SC Radostova 8. února od 14.00 hodin a přijede opět slovenský soupeř. Ovšem ten nejtěžší! Fenomenální interligový několkikanásobný mistr i akturální lídr tohoto ročníku – ŠK Železiarne Podbrezová. Pokud by se mělo konat překvapení a Luhačovice by dokázaly sáhnout po nějakých bodech v tomto zápase, jistě by domácímu týmu pomohla dobrá divácká kulisa. 

Hlavní partneři
Vincentka