Lidé se budou veselit při fašanku a šibřinkách, v sokolovně pak pochovají basu

Tradiční veselice před příchodem postního období se chystají letos opět i v Luhačovicích. 

V sobotu 22. února dopoledne v se uskuteční fašankový průvod masek, spojený s voděním medvěda a hudbou. Ten pořádá soubor Malé Zálesí. Vyráží se v 10 hodin od zámku. Trasa jde zhruba směrem přes ulici Družstevní, Ludkovickou, Hrazanskou, Slunnou, Nádražní, Masarykovu a Krátkou.

Luhačovická sokolovna bude pak ve stejný den večer , tedy v 22. února hostit už 80. ročník šibřinek, které se konají jako obvykle o masopustní sobotě. Letošní ráz akce je ve stylu „Svatba aneb má první láska se dnes vdává“. Akce začíná ve 20 hodin.

Masopustní karnevalové veselí si nenechají ujít ani děti. Pro ty jsou připraveny dětské šibřinky plné soutěží s DDM Luhačovice  se v sokolovně konají v neděli 23.2. od 14 hodin.

Pětadvacátého února se pak tradičním způsobem Luhačovice rozloučí s obdobím plesů, veselic a karnevalů, když se bude v sokolovně pochovávat basa. Oblíbená akce s humornými promluvami nad drahou zesnulou basičkou opět pobaví všechny návštěvníky vila řadu návštěvníků. Během večera zahraje k tanci i poslechu CM Olšava a kapela Georgo Zlín. 

Hlavní partneři