Pokračují nová vládní opatření, situace v Luhačovicích je klidná

Bez větších obtíží funguje i v době dalších opatření proti koronaviru život v lázeňských Luhačovicích. Nová nařízení vláda zveřejnila 13. března. Město se snaží přispět ke klidné situaci například tím, že zatím nechystá omezení chodu městského úřadu.

„Jsem rád, že občané i návštěvníci chápou mimořádnou situaci, dodržují opatření a chtěl bych ocenit jejich zodpovědný přístup a zachování klidu,“ sdělil starosta Marian Ležák.

Na základě nového nařízení vlády musí Luhačovice uzavřít od 14. března informační centra pro veřejnost. „I přesto, že jsme infocentrum nechtěli zavírat, musíme tak s ohledem na nová vládní opatření učinit. Vyzdvihuji tímto dosavadní práci děvčat, která návštěvníkům věcným a ochotným sdělováním informací situaci usnadňovala. I po uzavření infocentra budou referentky infocentra nadále telefonicky a e-mailem odpovídat na dotazy,“ poznamenal starosta.

V rámci zodpovědného přístupu k situaci svolal starosta krizový štáb celého ORP, který jednal o postupu při vyhlášeném nouzovém stavu. „Jsme v úzkém kontaktu s krizovým štábem Zlínského kraje a mohu ujistit občany, že zatím není žádný nakažený nejen v Luhačovicích ale ani v okolních obcích,“ upozornil starosta.

Nabádá proto všechny ke klidu. Podstatnou informací od vlády z 13. 3. je totiž i důrazné ujištění o tom, že rozhodně bude zachováno zásobování potravinami a lidé se nemusejí obávat, že by jich byl v obchodech nedostatek.

Aby se ochránilo zdraví občanů a předešlo se šíření epidemie, zavedla vláda i tato další opatření:

– povolení pro kamiony jezdit i v neděli má zamezit případným problémům se zásobováním
– od 13.3. se nařízená karanténa na občany vracející se ze zahraničí vztahuje na všechny přijíždějící z 15 zemí, které jsou stanoveny jako rizikové
– od 14. 3. nesmí veřejnost do bazénů a infocenter, zakazuje se prodej na tržnicích
– od 16. 3. platí zákaz vycestování občanů z ČR
– od 16. 3. platí zákaz vstupu cizinců na území ČR
– od 16. 3. se zavírají všechny denní stacionáře
– pro důsledné dodržování nařízených opatření, schválila vláda, že šíření viru kvůli porušení pravidel může být kvalifikováno jako trestný čin

Více informací na:
https://www.mzcr.cz/

https://koronavirus.mzcr.cz/

https://www.mvcr.cz/

Hlavní partneři