Město díky dobrovolníkům zajišťuje roušky pro nejpotřebnější

Obecný nedostatek ochranných pomůcek se daří řešit městu Luhačovice díky dobrovolníkům, respektive dobrovolnicím, které se zapojily do šití roušek.

„V Luhačovicích je vidět součinnost a moc děkuji všem, kdo se zapojili. Přes Městský dům kultury Elektra tyto roušky schraňujeme a dále distribuujeme. Roušky jsme už poskytli prodejnám potravin Albert a Penny market i čerpací stanici Benzina. Předali jsme jim i ochranné rukavice, kterých máme pro ty nejpotřebnější dostatek,“ informoval starosta Luhačovic Marian Ležák.

Rozdělení dalších roušek bude následovat.
„Dostanou je co nejdříve i pracovnice na poště a zaměstnanci městského úřadu, který má zítra otevírací hodiny pro veřejnost. To už budou pro úřad roušky zajištěny. Upozorňuji, že po všech, kdo si přijdou na úřad vyřizovat své nutné záležitosti, budeme chtít, ať mají také překryty nos a ústa rouškou. Případně, pokud rouškou nedisponují, mohou použít k ochraně šátek a podobně,“ dodal starosta.

Uvedl také aktuální informace ohledně epidemie koronaviru, které jsou dosud pro Luhačovice více než příznivé. „K dnešním 10:00 není hlášen žádný případ nákazy v ORP Luhačovice. Pokud chceme město udržet i nadále bez nákazy, je nutné, aby lidé všude na veřejnosti roušky nosili, případně si ústa a nos obdobně chránili,“ upozornil Starosta.

Na výrobě roušek se podílí nejen dobrovolníci, ale město organizuje zajištění materiálu na výrobu ve spolupráci s hoteliéry. „Klasická bavlněná prostěradla či povlečení jsou totiž ideálním materiálem. Děkuji všem, kdo nám ho už nabídl nebo dále poskytne,“ doplnil Ležák.
„Jsem hrdý na to, kolik lidí se přihlásilo k výrobě roušek. Další zájemce samozřejmě uvítáme,“ dodal starosta.

Informace k šití a distribuci roušek doplnila ředitelka MDK Elektra Hana Slováková. „Dnes během dopoledne jsme předali prvních 80 ks roušek do obchodů, odpoledne čekáme další ušité roušky, které půjdou k lékařům do ordinací. Stále hledáme dobrovolníky, ochotné šít. Dáme jim k dispozici střih. Předpokládám, že zítra budeme mít k dispozici ještě větší množství a postupně budeme pokrývat potřebu všech, kteří se na veřejnosti pohybovat musí,“ uvedla Slováková.

Roušky z bavlny jsou použitelné vícekrát, je ale nutné je minimálně jednou za den vyvařit. Prozatím roznášejí roušky příslušníci Městské policie, kteří jimi byli vybaveni už včera. Dalším se dostanou tyto ochranné prostředky o to dříve, čím více lidí se bude na šití podílet.
„Lidé, kteří se chtějí zapojit do výroby roušek, ať prosím kontaktují informační centrum nebo přímo mě,“ uzavřela Slováková.

Kontakt na infocentrum:
– pevná linka: 577 133 980
– mobil: 608 326 255

Kontakt na ředitelku MDK Elektra H. Slovákovou:

– 723 332 734

Hlavní partneři