Autobusem od středy zdarma, ale jen s rouškou

Bezplatná doprava linkovými autobusy je  s platností od středy 18. března 2020 zavedena na území celého Zlínského kraje, tedy i na Luhačovicku. Jde o další opatření proti koronaviru.

 Cestující budou v autobusech nastupovat a vystupovat pouze zadními dveřmi, zároveň budou povinni použít roušky nebo podobné ochranné prostředky.

 „Chceme tím ochránit řidiče, aby se při platbě nedostávali do blízkého styku s cestujícími potenciálně nakaženými koronavirem. Cestující budou nastupovat a vystupovat pouze zadními dveřmi a nebudou platit jízdné. Cestovat tedy budou zdarma, budeme však po nich chtít, aby si ústa a nos chránili rouškami či alespoň šálami, šátky nebo kapesníky,“ uvedl hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

Cestování zdarma je prozatím zavedeno do 24. března. „Věříme, že do té doby budou všichni řidiči vybaveni potřebnými ochrannými prostředky,“ doplnil hejtman Čunek.

V souvislosti s opatřeními proti koronaviru se linkovými autobusy až do odvolání na všech linkách cestuje od středy 18. března podle jízdních řádů, které platí o letních prázdninách.

Kraj operativně také nevylučuje, že dojde k omezení spojů do Brna a Ostravy a zároveň už zrušil některé spoje, které sloužily k dopravě lidí na nedělní bohoslužby. 

Hlavní partneři