V Luhačovicích na ulici i do obchodů výhradně s rouškou

Dle aktuálních informací k 18.3. 10:00 hod. jsou Luhačovice a okolí stále bez případu nákazy koronavirem. Vedení města zároveň informuje o nových opatřeních vyhlášených na území Zlínského kraje, kde počínaje dnem 19.3. 2020 od 00:00 hodin do odvolání platí na veřejnosti zákaz pobytu a pohybu osob bez ochranných prostředků dýchacích cest. Je nutné být chráněn respirátorem, rouškou, šátkem, šálou či obdobným ochranným prostředkem z tkaniny. Je nařízeno takto sebe i okolí chránit na všech veřejně přístupných místech, kde může dojít ke kontaktu osob na vzdálenost menší než 2 metry. Jedná se tedy například o: nástupiště hromadné dopravy, dopravní prostředky hromadné přepravy, čekárny, prodejny, lékárny, pošty, úřady, smuteční síně a pohřby, chodníky v obcích a městech, jednací místnosti, lázeňské kolonády, cyklostezky.

„Naše město zatím není zasaženo a vnímám, že většina lidí zodpovědně chránila sebe i ostatní před možným přenosem nákazy. Aby to tak dělali opravdu všichni, vyzýváme občany, aby vyhlášené opatření Zlínského kraje dodržovali už dnes. Dodržování nošení roušek bude kontrolovat městská policie při svých pochůzkách,“ sdělil starosta Marian Ležák.

Město dále koordinuje výrobu a distribuci roušek šitých dobrovolníky. Vybavuje jimi postupně ty, kdo na veřejnosti musejí v rámci zaměstnání s ostatními lidmi nutně nějakým způsobem přicházet do kontaktu nebo pracují na veřejných prostranstvích. Roušky tak dostali pracovníci MÚ, pošty, strážníci nebo pokladní v obchodech. Rouškami byli vybaveni mimo jiné i zaměstnanci Technických služeb Luhačovice.

 

Hlavní partneři