Linkové autobusy pojedou od pondělí znovu podle řádů pro letní prázdniny

Zlínský kraj opět upravil provoz ve veřejné dopravě linkovými autobusy. Od pondělí 30. 3. do odvolání je na všech linkách zajišťovaných krajem znovu zaveden provoz podle jízdních řádů, které platí o letních prázdninách. Změny ve vyhledávačích spojení, např. IDOS, by se měly projevit nejpozději v den zavedení změny. Kraj se rozhodl změnit provoz už po několikáté, aby provoz přizpůsobil situaci a potřebám veřejnosti.  Poslední změny vysvětlil náměstek hejtmana Pavel Botek, zodpovědný za oblast dopravy.

„Opětovně tak budou zajištěny i autobusové spoje, které v ranních a večerních hodinách využívají cestující pro cestu do práce a z práce,“ uvedl  Botek. V platnosti však zůstává omezení dálkových spojů. Vybrané dálkové spoje jedoucí do Brna budou zkráceny do Vyškova, ostatní spoje do Brna a Ostravy budou včetně víkendu zrušeny.

V železniční dopravě zůstávají v platnosti krizové jízdní řády platné od 24. 3. 2020.

Nové jízdní řády s platností od 30. 3. 2020 budou nejpozději od soboty 28. 3. 2020 dostupné také na webovém portálu ID ZK, který spravuje společnost KOVED, viz https://www.id-zk.cz/jizdni-rady.

Hlavní partneři
Vincentka