Další respirátory, roušky i desinfekce pro Luhačovicko. Půjdou lékařům i lázeňským zařízením

Další ohranné pomůcky určené pro lékaře a ostatní místa, kde jsou nejvíce zapotřebí, v sobotu do Luhačovic dodal Zlínský kraj. Město, které je tzv. obcí s rozšířenou působností (ORP), bude zásilku během neděle dále distribuovat. A to podle krajem předem stanoveného seznamu - zejména lékařům praktikům a ambulantním specialistům ordinujícím na území obcí spadajících pod ORP Luhačovice. Součástí zásilky je tentokrát také desinfekce a oproti první dodávce, která přišla před týdnem půjde ještě na více míst. "Jsem moc rád, že došla další očekávaná várka respirátorů a roušek a tentokrát se dostane také na zdravotnický personál lázeňských zařízení," ocenil starosta Luhačovic Marian Ležák. 

Výdej potřeb podle seznamu bude probíhat v neděli 29. března od 9 do 14 hodin na luhačovické radnici. Kontaktní telefon je 724 190 305. „Celkem bude v rámci ORP Luhačovice rozděleno 668 respirátorů, 61 menších lahviček desinfekce, 11 pětilitrovýh kanistrů s desinfekcí a 22 700 roušek,“ informoval pracovník krizového řízení z Městského úřadu Luhačovce Milan Levkov.

Dohromady Zlínský kraj o tomto víkendu do 13 obcí s rozšířenou působností rozvezl 48 650 roušek, 20 660 respirátorů a téměř 2 000 lahviček s desinfekcí. Mimo to už v pátek 500 lahviček s dezinfekcí putovalo k autobusovým dopravcům. Další dodávky desinfekce pak budou směřovat do nemocnic Zlínského kraje, sociální oblasti, nebo dětských domovů. Zlínský kraj také od Ministerstva vnitra obdržel 2 231 ochranných obleků, které si již převzali zdravotničtí záchranáři a nemocnice Zlínského kraje.

Akce v Luhačovicích

Šibřinky / Ples sportovců / Ráz: Retro
Bílá sobota s předváděním lidových řemesel
Velikonoční jarmark s folklorem a ukázkou lidových řemesel
Další akce v Luhačovicích…
Hlavní partneři
Vincentka